Dnes Úterý - mlha 9°C
Zítra Středa - zatazeno 7°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Volby 2018

Adaptační skupiny v Praze 7

Praha 7 tento týden otevřela čtyři adaptační skupiny při základních a mateřských školách, do kterých nyní dochází 60 ukrajinských dětí. Další skupiny jsou v přípravě.

Dvě skupiny jsou určeny pro věkovou kategorii 3 až 6 let, další dvě pro děti 6 až 15 let. Děti si zde pod vedením ukrajinských i českých pedagogů a asistentů budou zvykat na nové prostředí, učit se češtinu a připravovat se přechod k běžné výuce.

V adaptačních skupinách v Praze 7 nacházejí uplatnění také dospělí uprchlíci z Ukrajiny. V každé skupině působí ukrajinské učitelky, kterým pomáhají čeští pedagogové a asistenti a zároveň také studenti, kteří ovládají jak češtinu, tak ukrajinštinu či ruštinu.

Pro potřeby adaptačních skupin sedmá městská část nyní využívá prostory, které nejsou vhodné pro zřízení kmenových tříd. V další fázi však bude třeba řešit významně zvýšenou poptávku po standardní školní docházce.


Autor: Alo

Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru