dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Pražská kultura

Áčkofest na Střeláku! Den pro děti i rodiče vyvrcholí benefičními koncerty

V sobotu 28. června se na Střeleckém ostrově uskuteční festival Áčkofest navazující na předchozí ročníky Dne pro rodinu. Celodenní program pro děti i dospělé završí večerní benefiční koncerty: od 18 hodin Monika Načeva a Justin Lavash, od 19 hodin Mirek Kemel s kapelou, od 20 hodin Lenka Dusilová, od 21 hodin Marimba Mama.

Áčkofest 2014 vychází z předchozích ročníků Dne pro rodinu pořádaného pražským A centrem (průvodce těhotenstvím a rodičovstvím). Cílem je vytvořit v Praze akci, která je určena stejnou měrou dětem i jejich rodičům. V programu jsou ryze dětské aktivity, jakými jsou divadelní představení pro nejmenší, dětská divadelní dílna, tiskání ruček na trička, malování na obličej, taneční kurzy pro děti.

Další část programu je zaměřena na společné aktivity rodičů s dětmi. Jsou postaveny tak, aby byly zábavné a poučné pro děti i jejich rodiče a vedly k jejich lepší vzájemné komunikaci. Sem patří například rukodělné dílny, společné masáže pro rodiče s dětmi, soutěže a mnoho dalších.

Poslední okruh programu je vyhrazen pro rodiče. Taneční dílny, masáže, večerní benefiční koncerty. To vše je doplněno o festivalovou tržnici a restaurace, kde si návštěvníci mohou vychutnat skvělé zdravé jídlo a dozvědět se něco málo o zdravé výživě. Po celý průběh festivalu bude zajištěno hlídání dětí v dětském koutku, který organizuje co–workingové centrum Ateliér PEXESO.

Rodinné vstupné (2 dospělí a 3 děti) vyjde v předprodeji na 400 korun (na místě 500 korun), jeden dospělý s dítětem zaplatí 250 korun (na místě 350 korun), za každé další dítě 50 korun, zvýhodněné vstupné pro seniory a studenty je 150 korun. Členové Aklubu mají 50% slevu. Vstup na večerní koncerty je 150 korun. Výtěžek z benefice bude použit na stěhování A centra do větších prostor, které zajistí maminkám i jejich dětem větší komfort.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru