dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Pražský sport

Áčko Dukly se sešlo na Julisce k prvnímu tréninku letní přípravy

Ve čtvrtek 19. června poprvé zahájil A tým letní přípravu na novou sezonu Synot ligy. Na hřišti na Julisce se mezi známými tvářemi objevilo několik nováčků, naopak se s Duklou rozloučilo 5 hráčů.

Po dvoutýdenní pauze se opět naši hráči rozběhli po hřišti stadionu Juliska. V následujících čtyřech dnech je čeká dvoufázový dril spojený s volnem a vyvrcholí pondělními zátěžovými testy na FTVS.

„První tři dny tréninku jsou věnovány prvotní adaptaci, v pondělí nás čekají zátěžové běžecké testy na Fakultě tělovýchovy a sportu, kde se nám do rukou dostane bližší diagnostika určitých kondičních ukazatelů. Následně nás čekají kondiční tréninky specifickou formou, a protože letní příprava bývá kratší a Dukla nejde cestou přehnaného běhání, snažíme se všechno dělat herně s opakovanou intenzitou a neúplným odpočinkem,“ uvedl kondiční trenér Antonín Čepek.

Mezi novými tvářemi se objevilo hned několik hráčů. A to Martin Chudý (Vlašim), Jakub Považanec (Banská Bystrica) a Aldin Čajič (Teplice), kteří se během letní pauzy stali hráči našeho týmu. Dále Roman Polom (Sparta) a Michael Krmenčik (Plzeň), kteří přišli ze svých domovských klubů na ročním hostování. A nakonec Patrik Svoboda z Kunic a Tomáš Pospíšil z Pardubic.

Naopak do přípravy nenastoupili Tomislav Božič, Josef Marek, Tomáš Kučera a Ľuboš Hanzel, kterým skončila smlouva, a dále se ji rozhodli neprodloužit. Nenastoupil ani José Romera, který přestoupil do severočeského klubu FK Baumitu Jablonec.

Tým stále trápí tři absence. Néstor Roger Albiach, Róbert Kovaľ a Petr Malý. „Co se týče zdravotního stavu, z těch co se zranili na jaře je v pořádku Tomáš Berger, jinak Jakub Mareš jde na kontrolu příští týden a pokud bude v pořádku, měl by začít naplno trénovat. Néstor pokračuje v rekonvalescenci a doufáme, že někdy v srpnu by mohl být připravený do hry. Róbert Kovaľ bude chybět ještě během celého podzimu. Jakub Považanec si přivezl svalové zranění z Banské Bystrice a bude potřebovat ještě nějaký čas, aby byl stoprocentně v pořádku, a Petr Malý stále ještě čeká na některé výsledky a po tu dobu zatím trénovat nemůže,“ doplnil trenér Luboš Kozel.

První zápasovou prověrkou bude pro tým Luboše Kozla 1. ročník mezinárodního turnaje Ministerského poháru a již 11. ročník o Pohár starosty Čelákovic, v sobotu 28. června, kterého se účastní SK Slavia Praha a 1.FK Příbram.

Další utkání jsou v plánu 2. července v Nymburku se Slovanem Liberec a 5. července v Berouně s Varnsdorfem. Na soustředění naši hráči odjedou do rakouského městečka Hinterstoderu, termín odjezdu je naplánován ve dnech od 7. až 9. července a mělo by trvat 10 dní. Během nic nastoupí ke třem utkáním, které jsou zatím v jednání.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 29. září 2017, 06:48

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Další články
Nahoru