dnes
Středa - zatazeno
10°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
9°C
Pražská kultura

Ač byli Edith Piaf a Frank Sinatra na první pohled rozdílní, mnohé je spojovalo

Pořad v Chodovské tvrzi bude plný vzpomínek na někdy až neuvěřitelné příhody ze života dvou nezapomenutelných osobností hudebního nebe. Nebudou chybět ani nestárnoucí hity, mezi nimiž zazáří např. Mon manege a moi, L'hymne a l'amour, Non, je ne regrette rien nebo Mackie Messer, New York, New York a My Way.

Hudebním pořadem se jako červená nit vine slavný hit F. Sinatry a jeho dcery „Spomething Stupid“, který významný český textař Zdeněk Borovec přejmenoval na „Sladké hlouposti“. S velkou nadsázkou doprovází vyprávění o životě dvou velkých ikon populární hudby, o Edith Piaf a Franku Sinatrovi. Jejich život, i když se tak může zpovzdálí někdy zdát, však nebyl vždy sladký.

Čtvrtek 13. října, Chodovská tvrz, 18 hodin. 


Jan Čmejla vystoupí na radnici

Dnes v 09:35

Mladý klavírní génius, laureát mnoha soutěží Jan Čmejla, vystoupí v hlavním sálu historické Nuselské radnice ve středu 6. března od 17 hodin.

V Galerii 9 najdete výstavu Martina Frinda

Včera ve 13:15

Martin Frind – Zrcadlení II. Výstava do 7. března v přízemí vysočanské radnice. Z Frindových obrazů je zřejmá snaha o co nejsugestivnější obsahovou i tvaroslovnou výpověď o situacích, jež se udály ve starší i nedávné minulosti, ale i o dějích, které se odehrávají tady a teď. Frind vypráví...

Na Retro Disco zve Praha 8

Včera ve 12:19

Praha 8 vás zve na Retro Disco Odra aneb vzpomínka na Disko Odra. V pátek 1. března si můžete připomenout diskotéku na Odře, kam se sjížděla celá Praha.

Vernisáž výstavy: Poválečná tvorba exlibris (1945–1990)

Včera v 10:54

Expozice drobných grafik jako součást dlouhé historie české knižní značky. Výběr zahrnuje vývojovou etapu od konce 2. světové války do roku 1990. Vernisáž se koná ve čtvrtek 21. února v 17 hodin ve Skleněném Paláci v Praze 6.

Praha 6 zve na Koncerty na kopci

18. února 2019 v 09:11

Jarní cyklus Koncertů na kopci začne 20. února. Již tradiční pásmo koncertů podporuje radnice šesté městské části a díky tomu jsou koncerty nabízeny s dobrovolným vstupným. Zájemci uslyší flétnu napříč žánry, harfový koncert nebo Hořické pašie.

V Pragovce se uskuteční dernisáž tří výstav

15. února 2019 v 19:53

Pragovka Gallery a The White Room zvou na společné ukončení výstav na Pragovce. Program bude probíhat v úterý 19. února od 18 hodin v prostorách Pragovka Gallery.

Další články
Nahoru