Dnes Sobota - polojasno 21°C
Zítra Neděle - polojasno 20°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Abyste se z plánování svatby nezbláznili: Je třeba mít plán a dodržet jej
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto: frank60 / Shutterstock.com

Abyste se z plánování svatby nezbláznili: Je třeba mít plán a dodržet jej

Plánujete svatbu? To je skvělé, moc gratulujeme. Je to jistě jeden z nejkrásnějších momentů vašeho života, na který nikdy nezapomenete. Před vámi je ale celý vzrušující čas přípravy, který nebude vždy jen hezký a snadný. Je třeba toho spoustu naplánovat a naorganizovat, aby váš vysněný den nakonec nebyl plný stresu a nepříjemných překvapení.

Jaké máte představy?

Klíčové je pobavit se o tom, jaké jsou vaše představy – chcete mít civilní nebo církevní obřad? Kolik pozvete lidí a kde se vaše svatba bude odehrávat? Společně vše proberte a stanovte si jasné obrysy vašeho společného dne.

Vytvořte si seznam úkolů

Je důležité mít někde pečlivě sepsáno, co vše je třeba zařídit, objednat, vykomunikovat atd. a postupně si splněné úkoly odškrtávat. Jen tak se nestane, že byste ve svatební den zjistili, že vám něco zásadního chybí. Vytvořte si časový harmonogram a postupně si delegujte úkoly, které budete plnit a o jejich výsledcích se vzájemně informovat.

Mějte jasný rozpočet

Výdaje spojené se svatbou jsou často astronomické. Je třeba s tím počítat a dopředu si vyhradit na svatbu dostatečné finance. Je na vás, kolik to bude, ale stanovte si reálný rozpočet vaší svatby a k tomu nezapomeňte připočíst také finanční rezervu. Svatební věci bývají předražené, protože podnikatelé vědí, že lidé jsou ochotni za takové věci zaplatit víc. Počítejte tedy s tím, že levné to nebude nikdy, a ujistěte se, že s tím oba souhlasíte.

Datum a místo

Nechcete být před svatbou ve stresu? Pak si zvolte termín svatby tak, abyste měli dostatečný čas vše v klidu připravit. Přemýšlejte také nad tím, aby zvolené datum vyhovovalo rodině a nejbližším přátelům. Pamatujte, že termíny v létě bývají tradičně rychle rozebrané, a proto neváhejte s rezervací. Termín je nutné nahlásit na matrice a zkontrolovat si také platnost dokladů.

Kde se svatba bude odehrávat? To samozřejmě záleží na vašich preferencích.

Určitě ale navštivte více míst a srovnejte prostředí, prostory i kuchyni a rezervujte si jej v dostatečném předstihu. Myslete také na dostupnost pro ostatní hosty i dostatek místa pro parkování. V poslední době je hodně moderní mít obřad i hostinu na jednom místě, protože tak zabráníte nepraktickým přesunům. Zkuste se proto poptat, kde vám toto umožní. Dobrou volbou může být Hotel Park Piešťany.

Oznámení

Je tradiční rozesílat oznámení poštou, ale samozřejmě můžete zvolit i jiný postup. Je velmi originální, pokud si oznámení, pozvánky, jmenovky, kartičky poděkování či dárečky hostům vyrobíte sami. Působí to velmi osobně, ale také ušetříte nemalé finance. Je jen na vás, jak se rozhodnete.

Prstýnky

Vybírání svatebních prstýnků milují zejména nevěsty, pánové to většinou přetrpí. Diamantové prsteny jsou krásné, ale pamatujte na svůj rozpočet a také si uvědomte, že svatební prsteny by měly být i praktické, aby byly na každodenní nošení. Hledejte inspiraci na internetu, směle obcházejte klenotnictví nebo třeba zkuste objevit nějaký starý rodinný šperk, který má neopakovatelnou hodnotu. Namísto prstýnků volí některé páry tetování, ale to už je hodně specifická záležitost.

Svatební šaty a oblek

Svatební šaty nemusí nutně naplňovat klasickou představu o dlouhé bílé róbě. Dnes má nevěsta daleko širší možnosti, tak proč jich nevyužít? Svatební šaty mají nepřeberné variace, ale pamatujte, že důležité je sladit šaty nevěsty i ženicha se stylem vaší svatby. Pánské obleky dnes také nabízí řadu možností a vybírat se dá mezi různými barvami i střihy. Není třeba soukat se do příliš formálních oděvů, pokud má být vaše svatba jen uvolněná. I jen košile může být dostačující. Babičky budou možná obracet oči v sloup, ale je to koneckonců vaše svatba a je na vás, co si oblečete.


Lidé s roztroušenou sklerózou se dostanou rychle k nové léčbě

19. května 2022 ve 12:42

Tisíce pacientů s roztroušenou sklerózou (RS) se od jara tohoto roku dostanou rychleji k novým a účinným lékům. Zdravotní pojišťovny začaly hradit některé léčivé přípravky, které mohli neurologové svým pacientům nasazovat až v pozdějších fázích nemoci. Nyní lékaři na nic nečekají a pokud tzv....

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Albertovský den podpoří pacienty po úrazech mozku

14. května 2022 v 19:49

Chcete se pobavit, zasoutěžit si a zároveň proniknout do života lidí po poškození mozku? Zajímá vás, jak nejlépe pečovat o pacienty po úrazech mozku a cévních mozkových příhodách a jak je pomoci začlenit zpět do běžného života? Nenechte si ujít Albertovský den, který 18. května pořádají Klinika...

Další články
Nahoru