dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Aby se z výrostků nestali sígři, naučí je radnice boxovat
Ilustrační foto: freeimages

Aby se z výrostků nestali sígři, naučí je radnice boxovat

Také příští rok se městská část Praha 14 plánuje zapojit do programu prevence kriminality, který pravidelně vyhlašuje hlavní město. Radní městské části na svém posledním jednání schválili podání žádosti o poskytnutí magistrátní dotace na tři projekty.       

„Ve dvou případech se jedná o snahu pokračovat v započaté práci z minulých let, ve třetím o zcela nový projekt pro děti a mládež ohrožené rizikovým chováním,“ vysvětluje radní Irena Kolmanová, do jejíž gesce patří mimo jiné i bezpečnost v Praze 14.

Novinka nese název „Box Plechárna Praha“, městská část na ní chce spolupracovat se svou příspěvkovou organizací Praha 14 kulturní. Projekt zahrnuje boxerské tréninky pro zmíněnou skupinu zájemců ve věku od 10 do 26 let žijících v Praze 14, pětidenní sportovní soustředění a výjezdy na sportovní turnaje.

„Trenéři jsou místní, pracují v naší městské části jako asistenti prevence kriminality. Díky jejich dokonalé znalosti zdejší lokality i rodin, jsou ideálními trenéry v podobném projektu,“ vysvětluje radní Kolmanová. Aby mohla Praha 14 projekt spustit, potřebuje, aby hlavní město schválilo grant ve výši 100 tisíc korun. Sama by pak uhradila necelých 12 tisíc.

Druhým chystaným projektem jsou už tradiční „Preventivní aktivity pro ohrožené děti a mládež na území městské části Praha 14“. Do nich patří dva víkendové pobyty a jeden letní tábor, na jejichž organizaci spolupracují nízkoprahové kluby. Radnice žádá o dotaci necelých 161 tisíc korun, z rozpočtu městské části k této částce plánuje uvolnit zhruba 137 tisíc.

Třetí plánovaný projekt je vzdělávací a osvětový. Nese název „Praha 14 bezpečně online 2015“ a radnice jej ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu organizuje od roku 2013. Cílem projektu je – stručně řečeno – ochrana před rizikovými jevy, které jsou spojeny s užíváním internetu. V grantovém řízení v tomto případě městská část žádá o 120 tisíc korun, sama plánuje uhradit 22 500 korun.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru