dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Aby se vyhnuli zadržení, jsou schopni udělat cokoli. Třeba se doma schovat i do těchto míst
Zadržení pachatele. Ilustrační foto: Policie ČR

Aby se vyhnuli zadržení, jsou schopni udělat cokoli. Třeba se doma schovat i do těchto míst

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu, kteří se zabývají pátráním po hledaných a pohřešovaných osobách, pátráním po osobách, na které je vydán příkaz k zatčení, příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody, evropský zatýkací rozkaz a podobně, v loňském roce dopadli celkem 514 takových lidí.

Pachatelé se zadržení brání, bývají ozbrojení, pod vlivem drog nebo alkoholu. Někdy vymýšlejí různé způsoby jak se dopadení vyhnut, mění svůj vzhled, používají falešné doklady nebo se různě skrývají.

Hledaní málokdy otevřou dveře od bytu, když za nimi stojí policisté, proto je na denním pořádku, že se musejí vyrážet dveře a používat násilné vstupy.

„Ti lidé hrají o roky, aby se vyhnuli nástupu do vězení, a udělají neskutečné věci, aby nebyli dopadeni. To, že se snaží schovat do skříně nebo třeba do gauče je poměrně standartní věc. Jednou se nám pachatel snažil schovat ve vodovodních stoupačkách. Za toaletou měl připravený otvor, kterým do nich vlezl. Nebylo mu to ale nic platné,“ uvedl jeden z kriminalistů.

V minulých dnech kriminalisté zadrželi osmatřicetiletého muže z Prahy 10, na kterého byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. „S nadsázkou by se dalo říct, že je to stálý klient a zřejmě rád vyhledává společnost kriminalistů. Za posledních 12 měsíců byl totiž vypátrán a zadržen již třikrát,“ uvedl mluvčí policie Jan Daněk.

Kriminalisté doufají, že se s ním nyní dlouho neuvidí, protože ho po zadržení odvezli rovnou do věznice, kde by měl strávit 54 měsíců za výrobu drog. Tato doba se však s největší pravděpodobností ještě prodlouží, protože po jeho zadržení byla v bytě nalezena další varna na výrobu pervitinu.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru