Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Absolventi programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu byli oceněni na Staroměstské radnici
Předávání ocenění v Brožíkově sále na Staroměstské radnici. Foto: DofE

Absolventi programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu byli oceněni na Staroměstské radnici

Na Staroměstské radnici, v Brožíkově sále, se ve středu a ve čtvrtek konaly čtyři slavnostní ceremonie, při nichž bylo předáno stříbrné a bronzové ocenění 392 absolventům programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE).

„V letošním roce předáváme ceny největšímu počtu mladých lidí v historii programu v České republice a podobně je tomu také v Praze. Mám radost, že se k nám každoročně připojuje více studentů, pedagogů i škol než v roce předešlém. Upřímně nás těší i podpora Magistrátu hlavního města Prahy pro zapojené organizace,“ říká Tomáš Vokáč, ředitel české pobočky The Duke of Edinburgh’s International Award.

V České republice program inspiruje mladé lidi ve věku od 14 do 24 let již od roku 1995, v roce 2023 se do něj zapojilo nově 5300 studentů. V Praze v letošním roce plní program téměř 1000 studentů v 59 centrech. Každý účastník si volí dovednost, sportovní aktivitu a dobrovolnickou pomoc dle svého zájmu, a těm se pak věnuje po dobu, která je spojena s absolvováním bronzové, stříbrné a zlaté úrovně. Po splnění programu následuje ještě týmová expedice.

Z důvodu vysokého počtu letošních oceněných byly ve středu na dvou ceremoniích předány certifikáty absolventům z pražských škol a ve čtvrtek pak ze škol mezinárodních a z DofE online. Studenti, kteří nemají ve své škole místní centrum s vedoucím, absolvují program ve stejném režimu, jen je v jeho průběhu provází externí mentor.

Záštitu hlavního města Prahy nad akcí převzal radní pro oblast školství, sportu a volnočasových aktivit Antonín Klecanda (STAN): „Vidět tak velký počet mladých lidí, kteří se úspěšně zapojili do programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu, je inspirující. Je to důkaz toho, jak naše mladá generace přemýšlí o svých aktivitách a dobrovolnictví. Jsem hrdý na to, že Praha podporuje tento program a jeho účastníky. Gratuluji všem absolventům a těším se na další rok plný úspěchů a nových příležitostí pro naše studenty.“

Program Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu založil princ Philip, vévoda z Edinburghu, v roce 1956 jako podporu seberozvoje chlapců a dívek bez ohledu na jejich zázemí, fyzické schopnosti či dovednosti. V roce 1988 byla založena mezinárodní asociace, která podporuje fungování mimo Velkou Británii.                                                                                          


Autor: red

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Včera v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Další články
Nahoru