dnes
Sobota - mlha
22°C
zítra
Neděle - skorojasno
26°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
27°C
Zpravodajství

Absolventi Abecedy peněz otevřou stánky na jarmarku

V Praze se rozběhl další ročník projektu Abeceda peněz. Interaktivní výuka, v níž se děti učí hospodařit s penězi, je určena pro první stupně základních škol. Děti v ní pod vedením odborníků zkouší rozběhnout a vést vlastní podnikání a přitom se nenásilnou a velmi hravou formou seznamují se světem financí. Pro mnohé školáky je to vůbec první příležitost seznámit se s pojmy jako účet nebo půjčka či pochopit důležitost plánování příjmů a výdajů. Program je akreditován MŠMT a v českých školách běží druhým rokem.

V Praze se v prvním pololetí tohoto školního roku zapojilo 26 tříd. V uplynulých týdnech budovaly své vlastní firmy, vylaďovaly sortiment, plánovaly nákup materiálu i výrobu zboží. Nyní jsou děti napnuté, zda uspějí i v praxi. Každá ze tříd se totiž představí veřejnosti na vlastním prodejním jarmarku, kde se pokusí vydělat své první peníze.

V loňském pilotním ročníku se do Abecedy peněz zapojilo 11 tříd z hlavního města a celkem utržily přes 180 tisíc korun. Výdělek využily k zaplacení školních výletů nebo podpoře charitativních projektů ve svém městě.

V pondělí 26. listopadu od 15 do 18 hodin budou žáci ze ZŠ Jarov prodávat keramiku, hlavně závěsné ozdoby a zápichy do květináčů. Připravují i ozdobné drátkované andělíčky. Jarmark proběhne v budově České spořitelny v Koněvově 141, Praha 3. Zboží, které děti na jarmarku neprodají, věnují do domova seniorů.

Žáci ze ZŠ Špitálská budou ve stejný den a stejný čas prodávat mýdla, cukroví a vánoční dekorace na pobočce ČS Pod Pekárnami 2 v Praze 9.

V Rytířské ulici 29 proběhne v pondělí jarmark dětí ze ZŠ Sázavská. Ti zákazníkům nabídnou cukroví a připravenu mají i rozhlasovou hru.

Ve středu 28. listopadu se na jarmark chystají děti z FZŠ Pedagogické fakulty UK, Mezi Školami. Na improvizovaném trhu ve Štefánikově ul. 17 se prodejem vánočních dekorací pokusí vydělat na školní výlet.
Praha 8 sbírá vavříny, dostala několik ocenění za komunikaci

Včera v 07:56

Zlatý erb za webové stránky, Zlatý lajk za facebookový profil, cena Radniční listy za Osmičku…tři medailová ocenění v letošním roce v rámci Hl. města Prahy. 

Radnice Prahy 1 mění úřední hodiny

13. srpna 2020 ve 12:59

Od 1. září stanovila radnice první městské části úřední hodiny úřadu na pondělí od 8 do 18 hodin a středu od 8 do 18 hodin.

Další články
Nahoru