dnes
Středa - oblacno
22°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
26°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
25°C
Zpravodajství

Absolventi Abecedy peněz otevřou stánky na jarmarku

V Praze se rozběhl další ročník projektu Abeceda peněz. Interaktivní výuka, v níž se děti učí hospodařit s penězi, je určena pro první stupně základních škol. Děti v ní pod vedením odborníků zkouší rozběhnout a vést vlastní podnikání a přitom se nenásilnou a velmi hravou formou seznamují se světem financí. Pro mnohé školáky je to vůbec první příležitost seznámit se s pojmy jako účet nebo půjčka či pochopit důležitost plánování příjmů a výdajů. Program je akreditován MŠMT a v českých školách běží druhým rokem.

V Praze se v prvním pololetí tohoto školního roku zapojilo 26 tříd. V uplynulých týdnech budovaly své vlastní firmy, vylaďovaly sortiment, plánovaly nákup materiálu i výrobu zboží. Nyní jsou děti napnuté, zda uspějí i v praxi. Každá ze tříd se totiž představí veřejnosti na vlastním prodejním jarmarku, kde se pokusí vydělat své první peníze.

V loňském pilotním ročníku se do Abecedy peněz zapojilo 11 tříd z hlavního města a celkem utržily přes 180 tisíc korun. Výdělek využily k zaplacení školních výletů nebo podpoře charitativních projektů ve svém městě.

V pondělí 26. listopadu od 15 do 18 hodin budou žáci ze ZŠ Jarov prodávat keramiku, hlavně závěsné ozdoby a zápichy do květináčů. Připravují i ozdobné drátkované andělíčky. Jarmark proběhne v budově České spořitelny v Koněvově 141, Praha 3. Zboží, které děti na jarmarku neprodají, věnují do domova seniorů.

Žáci ze ZŠ Špitálská budou ve stejný den a stejný čas prodávat mýdla, cukroví a vánoční dekorace na pobočce ČS Pod Pekárnami 2 v Praze 9.

V Rytířské ulici 29 proběhne v pondělí jarmark dětí ze ZŠ Sázavská. Ti zákazníkům nabídnou cukroví a připravenu mají i rozhlasovou hru.

Ve středu 28. listopadu se na jarmark chystají děti z FZŠ Pedagogické fakulty UK, Mezi Školami. Na improvizovaném trhu ve Štefánikově ul. 17 se prodejem vánočních dekorací pokusí vydělat na školní výlet.
Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

Včera v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Po nehodě v Praze 6 hořelo osobní auto

11. července 2019 v 07:45

Deset minut před koncem včerejšího dne zasahovala jednotka pražských hasičů u nehody osobního auta v ulici Horoměřická v Praze 6.

Další články
Nahoru