dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
A pak, že nejsou peníze: radní dali 200 000 šéfovi příspěvkové organizace. Prý za jeho pracovitost
Magistrát nebo Megaztrát? Peníze se tu najdou vždy. Foto: Wikimedia Commons

A pak, že nejsou peníze: radní dali 200 000 šéfovi příspěvkové organizace. Prý za jeho pracovitost

Pražští radní v úterý schválili mimořádnou odměnu 200 000 korun Tomáši Ctiborovi, který je pověřen řízením příspěvkové organizace Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR). Odměnu dostal za splnění mimořádných a zvlášť významných pracovních úkolů, píše se v usnesení rady.

Radní mají možnost přidělovat ředitelům příspěvkových organizací odměny za mimořádné výkony. Umožňují jim to pravidla pro výměru mezd a odměn. Ctibor podle důvodové zprávy splnil „zvlášť náročný a významný úkol“, když na podzim řídil transformaci institutu. Vznik IPR schválili vloni zastupitelé. Vznikl přeměnou původního Útvaru rozvoje města (ÚRM).

Zastupitelé na jeho provoz schválili pro letošek částku přesahující 400 milionů korun, zhruba o polovinu víc než na provoz ÚRM. Institut se profiluje jako odborné pracoviště se zaměřením na výzkumnou činnost v oblasti architektury, urbanismu, rozvoje, tvorby a správy města.

„Pokud má být naším cílem skutečně chytré město, musíme logicky budovat chytrou správu. A k tomu potřebujeme víc spolupracovat s odborníky, občany a investory, tedy se všemi, kteří se mají zájem na kvalitním rozvoji podílet," řekl k tomu tehdy primátor Tomáš Hudeček (TOP 09).

Primátor vznik odborného pracoviště hájí

„TOP 09 šla při sestavování rozpočtu cestou navýšení běžných výdajů, tedy cestou projídání veřejných peněz na provozu města," řekl ČTK v reakci na rozhodnutí rady šéf pražské ODS Filip Humplík. „Vůbec mě tedy nepřekvapuje, že je rada schopna udělit odměnu řediteli podivné organizace, jakou je Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy, která rozhodně nepřispěla k lepší správě města," tvrdí.

Primátor ale vznik odborného pracoviště hájí. „ODS využívala ÚRM jen jako servis pro změny územního plánu svých kmotrů, chápu, že jim transformace ve svéprávnou a odbornou instituci nevyhovuje,“ vzkázal primátor ČTK prostřednictvím svého poradce Ondřeje Boháče.

„Vznik institutu zatížil městský rozpočet částkou přesahující 400 milionů korun a v tomto roce zatíží rozpočet dalšími provozními výdaji," oponuje za opozici Humplík. „Je to jen bezohledné projídání rozpočtu a odměna pro nového ředitele institutu už je jen třešničkou na dortu," doplnil.


Další články
Nahoru