dnes
Neděle - zatazeno
-3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - oblacno
3°C
A pak, že nejsou peníze: radní dali 200 000 šéfovi příspěvkové organizace. Prý za jeho pracovitost
Magistrát nebo Megaztrát? Peníze se tu najdou vždy. Foto: Wikimedia Commons

A pak, že nejsou peníze: radní dali 200 000 šéfovi příspěvkové organizace. Prý za jeho pracovitost

Pražští radní v úterý schválili mimořádnou odměnu 200 000 korun Tomáši Ctiborovi, který je pověřen řízením příspěvkové organizace Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR). Odměnu dostal za splnění mimořádných a zvlášť významných pracovních úkolů, píše se v usnesení rady.

Radní mají možnost přidělovat ředitelům příspěvkových organizací odměny za mimořádné výkony. Umožňují jim to pravidla pro výměru mezd a odměn. Ctibor podle důvodové zprávy splnil „zvlášť náročný a významný úkol“, když na podzim řídil transformaci institutu. Vznik IPR schválili vloni zastupitelé. Vznikl přeměnou původního Útvaru rozvoje města (ÚRM).

Zastupitelé na jeho provoz schválili pro letošek částku přesahující 400 milionů korun, zhruba o polovinu víc než na provoz ÚRM. Institut se profiluje jako odborné pracoviště se zaměřením na výzkumnou činnost v oblasti architektury, urbanismu, rozvoje, tvorby a správy města.

„Pokud má být naším cílem skutečně chytré město, musíme logicky budovat chytrou správu. A k tomu potřebujeme víc spolupracovat s odborníky, občany a investory, tedy se všemi, kteří se mají zájem na kvalitním rozvoji podílet," řekl k tomu tehdy primátor Tomáš Hudeček (TOP 09).

Primátor vznik odborného pracoviště hájí

„TOP 09 šla při sestavování rozpočtu cestou navýšení běžných výdajů, tedy cestou projídání veřejných peněz na provozu města," řekl ČTK v reakci na rozhodnutí rady šéf pražské ODS Filip Humplík. „Vůbec mě tedy nepřekvapuje, že je rada schopna udělit odměnu řediteli podivné organizace, jakou je Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy, která rozhodně nepřispěla k lepší správě města," tvrdí.

Primátor ale vznik odborného pracoviště hájí. „ODS využívala ÚRM jen jako servis pro změny územního plánu svých kmotrů, chápu, že jim transformace ve svéprávnou a odbornou instituci nevyhovuje,“ vzkázal primátor ČTK prostřednictvím svého poradce Ondřeje Boháče.

„Vznik institutu zatížil městský rozpočet částkou přesahující 400 milionů korun a v tomto roce zatíží rozpočet dalšími provozními výdaji," oponuje za opozici Humplík. „Je to jen bezohledné projídání rozpočtu a odměna pro nového ředitele institutu už je jen třešničkou na dortu," doplnil.


Pochod centrem na protest proti Zemanovi

9. března 2018 v 17:41

Asi 200 lidí včera pochodovalo Prahou na protest proti prezidentovi Miloši Zemanovi, ale i proto, aby upozornili na klimatické změny a násilí na ženách. Akci Ženy na hrad! v den Zemanovy inaugurace pořádala Koalice 8. března, která sdružuje různá feministická hnutí a další organizace. Organizátoři...

Ondráček končí ve funkci předsedy komise pro kontrolu činnosti GIBS

6. března 2018 v 16:21

Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) se dnes vzdal funkce předsedy komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů. Potvrdil to ve svém projevu v Poslanecké sněmovně. Rezignací předešel hlasování o návrhu ODS, aby Sněmovna zařadila na nynější schůzi bod o jeho odvolání. Lidovci...

Petici proti Ondráčkovi podepsalo 14 000 lidí, polovina v Praze

6. března 2018 ve 12:12

Asi 14 000 lidí podepsalo při pondělních protestech petici proti zvolení komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Diskuze: Marek Hilšer ve Skautském institutu na Staromáku

4. března 2018 v 08:47

Přijďte ve středu 7. března na debatu s prezidentským kandidátem, o kterém se mluví jako o jednom z vítězů voleb. I když nevyhrál.

Piráti zvolili za svého pražského lídra Zdeňka Hřiba

1. března 2018 v 19:04

Vítězem vnitrostranického hlasování pirátů o post lídra pirátské kandidátky pro Magistrát hlavního města Prahy se stal MUDr. Zdeněk Hřib. Ve druhém kole hlasování získal 54 % hlasů a porazil protikandidáta Daniela Mazura.

Renáta Adámková je novou radní

28. února 2018 v 07:08

Zastupitelstvo MČ Praha 12 na svém zasedání 26. února zvolilo novou radní. Stala se jí Renáta Adámková z Hnutí ANO 2011, která na tomto postu nahradí radního Roberta Králíčka, od podzimu 2017 poslance PSP za Hnutí ANO 2011.

Další články
Nahoru