dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
A co hafani, mají si kde hrát? Konflikty s pejskaři na Letné by mohlo ukončit speciální hřiště
Nové psí hřiště na Letné. Foto: MHMP

A co hafani, mají si kde hrát? Konflikty s pejskaři na Letné by mohlo ukončit speciální hřiště

V Praze se dnes otevírá „Psí louka“ v Kostelní ulici v Letenských sadech. Podle tvrzení magistrátu se jedná s o dosud jedinečný projekt v parcích celopražského významu v centru metropole. V Praze 4, 8, 10 a v dalších městských částech jsou již podobné parky v provozu několik let a jsou velmi oblíbené a využívané.

Nejstarší známé psí hřiště bylo otevřeno v USA již v roce 1979 v kalifornském Berkeley. V Praze vznikla první hrací psí louka v Praze v roce 2010 na Proseku.

Psí louka bude nabízet svým čtyřnohým návštěvníkům prolézačky pro různé hry a cvičení, výhledově též pítko. Majitelé psů si budou moci odpočinout na připravených lavičkách. Samozřejmostí jsou v parku instalované koše na exkrementy.

Celá plocha hřiště má vybudovaný závlahový systém, aby se i při vysoké návštěvnosti udržel hezký a čistý trávník. Hřiště je oploceno nízkým drátěným plotem a keři, takže kromě oddělení od zbytku parku bude zároveň zachována přehlednost plochy z ulice.

Hřiště stálo městskou kasu 1,6 milionu korun. Jedním z cílů, kterému má psí louka pomoci, je odlehčení Letenských sadů od množství psů. V oblasti doposud často docházelo ke konfliktům mezi běžnými návštěvníky parku a pejskaři.

 „Pokud se provoz psího hřiště osvědčí a budou ho lidé využívat, je možné v prostoru Letenských sadů časem přistoupit i k budování dalších jednoho až dvou podobných hřišť. Projekt celkové obnovy parku s nimi výhledově počítá,“ uvedla radní Plamínková.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru