dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
A co gambleři, nebudou si mít kde hrát? V Praze asi zanikne v červenci přes 120 heren
To je smůůůůůla. Tak to ještě zkusím, ale teď už fakt naposledy. Foto: freeimages

A co gambleři, nebudou si mít kde hrát? V Praze asi zanikne v červenci přes 120 heren

V Praze má klesnout o třetinu počet míst, kde se hrají hazardní hry. Od poloviny července by tak zaniklo 122 heren. Vyplývá to z novelizované vyhlášky, jejíž znění dnes schválila komise pro regulaci loterií. ČTK o tom informoval zastupitel Ondřej Mirovský (Trojkoalice/SZ). Novelu musí ale ještě projednat Zastupitelstvo hlavního města Prahy.

Novela vzniká na základě žádostí městských částí. Některé se totiž vloni rozhodly pro nulovou toleranci, tedy úplný zákaz hazardu. Jde o Prahu 5, 7 a 8. „Jsem velmi rád, že se konečně podařilo vyhovět žádostem radnic o nulovou toleranci. A to i přesto, že hazardní lobby se aktivně snažila protahovat připomínkové řízení k vyhlášce. A dokonce to v případě Prahy 12 chvíli vypadalo, že tato městská část bude žádat o nové povolování heren," uvedl Mirovský.

Kvůli původně uvažované změně počtu míst pro herny se v Praze 12 z iniciativy opozice dokonce sešlo mimořádné zastupitelstvo. To nakonec navýšení počtu heren neschválilo.

Současné znění vyhlášky o hazardu v Praze platí od října 2013. Hazard tehdy zcela zakázaly například Praha 2, 6 nebo 12, další radnice jej omezily. Nová pražská koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) se v koaliční smlouvě zavázala zavést nulovou toleranci hazardu plošně na celém území metropole.

Podle zastupitelky Petry Kolínské chce Strana zelených návrh na „celopražské vymýcení heren" do připomínkovacího řízení předložit v září.


Další články
Nahoru