Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Knižní tipy

80 osvědčených a prověřených receptů na rychlé pohoštění od Michaely Rau

Pořádně vypečená kuchařka, se kterou rozjedete každou party. Recept na oslavu od Michaely Rau (CPress, 499 Kč) je kuchařkou pro všechny, kteří potřebují rychle a efektně pohostit svou návštěvu. Díky receptům na sladké a slané pečení, saláty, pomazánky a nápoje můžete na každé oslavě doslova zazářit.  

recept-na-oslavu Všichni rádi slavíme, občas nebo pravidelně se stáváme hostitelem a musíme připravit oslavu pro své blízké. Ale jak ze setkání s přáteli a rodinou udělat skutečně výjimečné chvíle? Kde najít inspiraci na nové nápady nebo ověřenou klasiku? Stylové a chutné pohoštění pod vedením food bloggerky Michaely Rau připravíte snadno a rychle. 

„Kuchařka Recept na oslavu obsahuje všehochuť receptů, které lze vzájemně kombinovat a snadno z nich sestavit menu na různé oslavy pro malé i velké. Obsahují běžně dostupné suroviny a postupy zvládnou i méně zkušení začátečníci. U většiny z receptů uvádím i tip, jak postupovat v případě chybějících ingrediencí nebo jak ho dál rozvíjet,“ sděluje Michaela Rau. 

„Nejméně náročné recepty jsou shrnuty v kapitole Rychlovky. Ty, které jsou časově náročnější, jako třeba přípravu krému a náplní, předpečení korpusu, skořápek na košíčky nebo laskonky, můžeme rozložit na několik dní,“ pokračuje. 

Kuchařka obsahuje přehledné recepty pro děti i dospělé, milovníky slaného i sladkého. Najdete zde pečení s droždím i s práškem do pečiva, jednoduché i složitější zákusky dezerty a slané chuťovky. Přípravu všemožných lahůdek a nápojů čtenářům usnadní i detailní návody a inspirativní fotografie.

O autorce: 

Michaela Rau, bloggerka a pekařka, se od roku 2006 věnuje zejména pečení z droždí a kvasu. Vymýšlí a objevuje nové recepty i chutě a před 11 lety založila webové stránky Dobrou chuť. Jako prvotinu sepsala komplexní knihu o pečení z droždí i kvasu, která do té doby na českém trhu chyběla. Její kuchařka Terapie těstem vyšla v loňském roce. Kromě vlastního blogu působí také jako správkyně a uznávaná poradkyně několika pekařských skupin.

Knihu Recept na oslavu si můžete koupit zde: https://www.albatrosmedia.cz/tituly/87983567/recept-na-oslavu/ 


Autor: red

Magnesia Litera 2024 za detektivku patří Janě Jašové

Včera v 07:56

Za svůj v pořadí druhý detektivní román Krutý měsíc ji získala cenu Magnesia Litera v kategorii Detektivka spisovatelka Jana Jašová z nakladatelství Motto, které patří pod křídla Albatros Media. 

Lenka Potůčková: Dálnice

Včera v 07:48

Lenka Potůčková debutovala v loňském roce úspěšným historickým románem Návrat nežádoucí z českého pohraničí po druhé světové válce. V novince Dálnice vypráví opět příběh z minulosti, tentokrát z období let 1984–1990. Rodině Tomanových se otřese život v základech, když se matka Renata nečekaně...

Známé i skryté tváře moravské metropole najdete v hravém průvodci Brnem

22. dubna 2024 ve 21:20

Procházky, památky, místa, která nejsou na prvních místech turistických průvodců, ale rozhodně stojí za vidění, nabízí nový ilustrovaný průvodce Hravý průvodce Brnem, který vydává nakladatelství Fragment (399 Kč).

David Urban: Vražedná splátka

17. dubna 2024 ve 23:04

Vražedná splátka je název nového románu kriminalisty Davida Urbana, držitele Ceny Jiřího Marka za nejlepší detektivku roku 2022. Vyšetřování nového případu začíná nálezem hořícího luxusního auta s mrtvolou uvnitř ..  

Carl Gustav Jung: Odpověď na Jóba

14. dubna 2024 v 19:06

Své poslední dílo Odpověď na Jóba sepsal C. G. Jung roku 1952, devět let před svou smrtí. Tento významný text je psychologickým výkladem biblického příběhu o Bohem zkoušeném muži, který Jung považoval za „milník v dlouhém historickém vývoji božského dramatu“.

Felix Weiß: Zahradní ptáci

13. dubna 2024 ve 20:17

Zahradou se prohání pták – ale jaký druh a jak ho jen poznat? Tento atlas vám to usnadní. S pomocí jasných charakteristik a podrobných ilustrací lze rychle zúžit okruh možných kandidátů. 

Roman Kodet: Příběh samurajů

12. dubna 2024 v 17:59

Japonští středověcí válečníci – samurajové – se stali jedním ze symbolů Země vycházejícího slunce. Jejich zobrazení v nesčetných filmech, knihách či komiksech jim propůjčilo téměř mytickou podobu neohrožených bojovníků, jejichž meče rozsévaly smrt na bitevních...

Jean Giono: Muž, který sázel stromy

11. dubna 2024 v 11:10

Když byl Giono v roce 1953 požádán vydavatelem časopisu Reader’s Dígest, aby napsal příběh o nejpozoruhodnějším člověku, s nímž se kdy setkal, poslal mu tuto povídku, kterou chtěl vzbudit zájem o zalesňovací program.. Ve Vyšehradu vychází již v 8. vydání, opět s ilustracemi Heleny...

Nakladatelství Vyšehrad vstupuje do dalšího desetiletí se silným edičním plánem

11. dubna 2024 v 10:44

Nejstarší české nakladatelství slaví 90 let. Staví na tradici vydávání kvalitní české i překladové literatury, kterou dnes reprezentuje nová generace jeho autorů. Vyšehrad letos vydá téměř devadesát titulů. Čtenáři se mohou těšit na taková díla, jako jsou Proměny Země Petera Frankopana,...

Páteř a ploténky - Jak se zbavit bolesti zad

11. dubna 2024 v 10:37

Ronald Liebscher-Bracht a doktorka Petra Brachtová se již více než 30 let věnují vědeckému výzkumu a terapii. Během této doby se jim podařilo vyvinou jedinečnou a vysoce účinnou metodu léčby bolesti zad.

Tessa Randau: Hory, mlha, láska a já

10. dubna 2024 v 08:19

Hlavní hrdinka má pocit, že ji její manžel sotva vidí a vnímá. Touží po větší sounáležitosti, otevřeném dialogu s ním, a po něze. V naději, že k sobě zase najdou cestu, objedná pro oba víkendový pobyt v horách.

Marshall B. Rosenberg: Nenásilná komunikace v praxi

7. dubna 2024 v 11:18

Čeká vás nepříjemné setkání se šéfem. Právě vám volala učitelka, aby si postěžovala na vaše dospívající dítě. Je večer a pohádali jste se s partnerem. Co uděláte?

John Strelecky: Návrat do Kavárny na konci světa

6. dubna 2024 v 10:55

Vypravěč John býval vystresovaným manažerem, ale dnes už vede vyvážený a spokojený život. Jednou se při svých cestách na Havaji rozhodne pro vyjížďku na kole a zde, na samotném konci světa, narazí na kavárnu, která mu změní život.   

Alan Linnér, Anders Nyman: Láskyplná setkávání

5. dubna 2024 v 06:10

Je v 21. století ještě vůbec možné vybudovat a uchovat základy pevného a trvalého vztahu, v prostředí plném povrchní, roztříštěné komunikace, strachu, že o něco přijdeme, neschopnosti odkládat uspokojení či „sešívaných“ rodin, když navíc stále narůstá počet lidí žijících o samotě? I v této situaci...

Další články
Nahoru