Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - polojasno 5°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Lifestyle / Zdraví

6 potravin, které nejsou vhodné pro ketodietu

Podívejte se, která jídla nejsou vhodná pro vaši ketodietu a jak je nahradit.

6-potravin-ktere-nejsou-vhodne-pro-ketodietu

Pokud přemýšlíte o ketonové dietě, jistě už víte, že byste se měli vyhnout sacharidům, které jsou hojně zastoupeny např. v klasických dezertech nebo pizze. Přestože existují i další pokrmy, kterým je lépe se vyhnout, nezoufejte. Sestavili jsme pro vás seznam jídel, kterými je snadno nahradíte a  vaši ketózu neohrozí. 

Vyměňte zelený hrášek za brokolici

Zelený hrášek je zelenina, která obsahuje vyšší množství sacharidů, a to 14 g. Proto ji doporučujeme nahradit nízkokalorickou zeleninou, jakou je brokolice nebo cuketa. Brokolice obsahuje 2,9 g čistých sacharidů a cuketa 2,6 g. Brokolice má také ve srovnání s hráškem více bílkovin a zdravých tuků.

Má antioxidační vlastnosti, napomáhá ke zdravé pokožce a očím.

Vyzkoušejte proteinové chipsy místo brambůrků

Pokud patříte k milovníkům brambůrků, nemusíte se slané svačiny vzdávat úplně. Jen je vyměňte za proteinové chipsy, které ve srovnání s brambůrky mají vysoké množství bílkovin a zároveň minimum sacharidů.

Banány jsou vysoce kalorické, maliny jsou vhodné pro keto

Banány jsou zdravá svačinka, ale jeden malý banán má více než 20 g čistých sacharidů, kdy povolený denní příjem sacharidů v 1. kroku ketodiety je 30–50 g.Proto je doporučeno při ketodietě toto ovoce vynechat. Vyměnit je můžete za bobulové ovoce, které se vyznačuje nízkým obsahem sacharidů, jako například maliny, které jsou plné vlákniny. Ty obsahují pouze 7 g čistých sacharidů.  

Margarín je plný nezdravých tuků, vyberte si kvalitní olivový olej

Margarín se vyrábí z olejů, obsahující palmový olej nebo sóju, které se pro ketodietu nedoporučují. Zkuste je proto nahradit panenským olivovým olejem, který podporuje správný průtok krve a působí preventivně proti zánětům. 

Batáty nejsou přátelské ke ketodietě, ale květák ano

Batáty mají kolem 20 g sacharidů, proto je to další surovina, která není vhodná pro ketodietu. Nahraďte je květákem, který má všestranné použití. Vyzkoušet můžete například šťouchané brambory, květákovou rýži nebo jako přílohu k hlavnímu jídlu. Květák obsahuje pouze 3,2 g čistých sacharidů. Vyzkoušejte jeden z mnoha keto receptů na internetu. 

Zelená paprika jako alternativa mrkve

Mrkev je plná vitamínu A, ale také obsahuje vysoké množství sacharidů. Jedna střední mrkev obsahuje přibližně 5 g čistých sacharidů, proto doporučujeme zvolit jinou alternativu. Vyzkoušejte zelenou papriku, která je bohatá na vitamín E a kyselinu listovou, s nízkým obsahem čistých sacharidů 3 g.


Autor: TZ

Pět nejčastějších chyb při dávání novoročního předsevzetí. Děláte je také?

20. ledna 2023 ve 13:48

Zhubnu do plavek, začnu si hlídat stravu nebo konečně přestanu kouřit. Také patříte mezi ty, kteří si s příchodem ledna dávají nové životní cíle? Ať už jsou tato novoroční předsevzetí jakákoliv, šance na jejich dodržení bývá obvykle malá. Víte proč? Toto je pět nejčastějších chyb, kterých se...

Fashion market v Praze 11

16. ledna 2023 ve 12:02

V sobotu 21. ledna se od 10 do 14 hodin koná Fashion market v Kulturním centru a kavárně Mezi Domy.

Pacienti s HAE trpí nebezpečnými otoky. Dárci plazmy jim dávají šanci na lepší život

27. prosince 2022 v 08:02

Pod zkratkou HAE se ukrývá vzácné onemocnění, které postihuje přibližně jednoho z 50 000 lidí. Projevuje se otoky na různých částech těla, jež mohou výrazně komplikovat život, nebo jej dokonce ohrozit. Pomoc těmto pacientům přinášejí i léky vyráběné z krevní plazmy. Její dárci v rámci akce Giving...

ORL ambulance pro dospělé i děti v Nemocnici Na Františku

21. prosince 2022 ve 13:13

V prostorách Nemocnice Na Františku otevře 2. ledna svoji ORL ambulanci profesor Jan Betka, mezinárodně uznávaný odborník na ušní, nosní a krční onemocnění.

Další články
Nahoru