Dnes Neděle - polojasno 26°C
Zítra Pondělí - bourky 27°C
Neděle 14. 8. 2022
Svátek má Alan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Lifestyle / Zdraví

6 potravin, které nejsou vhodné pro ketodietu

Podívejte se, která jídla nejsou vhodná pro vaši ketodietu a jak je nahradit.

6-potravin-ktere-nejsou-vhodne-pro-ketodietu

Pokud přemýšlíte o ketonové dietě, jistě už víte, že byste se měli vyhnout sacharidům, které jsou hojně zastoupeny např. v klasických dezertech nebo pizze. Přestože existují i další pokrmy, kterým je lépe se vyhnout, nezoufejte. Sestavili jsme pro vás seznam jídel, kterými je snadno nahradíte a  vaši ketózu neohrozí. 

Vyměňte zelený hrášek za brokolici

Zelený hrášek je zelenina, která obsahuje vyšší množství sacharidů, a to 14 g. Proto ji doporučujeme nahradit nízkokalorickou zeleninou, jakou je brokolice nebo cuketa. Brokolice obsahuje 2,9 g čistých sacharidů a cuketa 2,6 g. Brokolice má také ve srovnání s hráškem více bílkovin a zdravých tuků.

Má antioxidační vlastnosti, napomáhá ke zdravé pokožce a očím.

Vyzkoušejte proteinové chipsy místo brambůrků

Pokud patříte k milovníkům brambůrků, nemusíte se slané svačiny vzdávat úplně. Jen je vyměňte za proteinové chipsy, které ve srovnání s brambůrky mají vysoké množství bílkovin a zároveň minimum sacharidů.

Banány jsou vysoce kalorické, maliny jsou vhodné pro keto

Banány jsou zdravá svačinka, ale jeden malý banán má více než 20 g čistých sacharidů, kdy povolený denní příjem sacharidů v 1. kroku ketodiety je 30–50 g.Proto je doporučeno při ketodietě toto ovoce vynechat. Vyměnit je můžete za bobulové ovoce, které se vyznačuje nízkým obsahem sacharidů, jako například maliny, které jsou plné vlákniny. Ty obsahují pouze 7 g čistých sacharidů.  

Margarín je plný nezdravých tuků, vyberte si kvalitní olivový olej

Margarín se vyrábí z olejů, obsahující palmový olej nebo sóju, které se pro ketodietu nedoporučují. Zkuste je proto nahradit panenským olivovým olejem, který podporuje správný průtok krve a působí preventivně proti zánětům. 

Batáty nejsou přátelské ke ketodietě, ale květák ano

Batáty mají kolem 20 g sacharidů, proto je to další surovina, která není vhodná pro ketodietu. Nahraďte je květákem, který má všestranné použití. Vyzkoušet můžete například šťouchané brambory, květákovou rýži nebo jako přílohu k hlavnímu jídlu. Květák obsahuje pouze 3,2 g čistých sacharidů. Vyzkoušejte jeden z mnoha keto receptů na internetu. 

Zelená paprika jako alternativa mrkve

Mrkev je plná vitamínu A, ale také obsahuje vysoké množství sacharidů. Jedna střední mrkev obsahuje přibližně 5 g čistých sacharidů, proto doporučujeme zvolit jinou alternativu. Vyzkoušejte zelenou papriku, která je bohatá na vitamín E a kyselinu listovou, s nízkým obsahem čistých sacharidů 3 g.


Autor: TZ

Praha 11: Týden otevřených kroužků

8. srpna 2022 v 15:24

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Již nyní si ale můžete vybírat z nabídky kroužků v KC Zahrada v Praze 11, které jsou určeny dětem i dospělým. Od pondělí 5. září začíná Týden otevřených kroužků, kdy můžete vyzkoušel ukázkové lekce zdarma.

Nejen ruce a nohy, nahradit lze i jiné části těla. Nejnáročnější je docílit správného statického pohledu, říká anaplastoložka Allison Vestová

27. července 2022 v 10:38

Dnešní medicína dokáže zázraky takřka na počkání. Vděčíme za to vývoji vědy a techniky, ale především umu skutečných odborníků v medicínské oblasti. Řadí se k nim také anaplastoložka Allison Vestová. Ta se zabývá výrobou a následnou aplikací umělých protéz méně tradičních částí lidského těla,...

PVK: Teploty stoupají, voda v bazénu si zaslouží kontrolu

21. července 2022 v 09:42

Horké léto právě vrcholí a teploty v těchto dnech i metropoli přesahují třicet stupňů celsia. To vše vybízí ke koupání v přírodních zdrojích i v domácích bazénech. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou...

Vzácná nemoc lidem bere schopnost dýchat i polykat

20. června 2022 v 11:39

Dvojité vidění, neschopnost hýbat se, mluvit, polykat, nebo dokonce dýchat – to vše patří mezi projevy vzácného autoimunitního onemocnění myastenie gravis (MG), kterým v Česku trpí 2 500 až 3 000 lidí. Tělo při něm samo vytváří protilátky, které brání přenosu impulsů z nervů do svalu. Lidé, kteří...

Fest ArBest léto 2022

16. června 2022 v 15:46

Fest ArBest léto 2022 se koná s pátek a v sobotu 17. a 18. června od 10:30 do 21:30 na Arbesově náměstí v Praze 5.

Další články
Nahoru