Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
5 tipů, jak snadno a rychle zútulnit obývací pokoj
Ilustrační foto: Unsplash.com

5 tipů, jak snadno a rychle zútulnit obývací pokoj

Máte pocit, že váš obývací pokoj působí chladně a neosobně? Inspirujte se našimi radami, díky kterým do interiéru vnesete hřejivou a útulnou atmosféru. Pomohou vám s tím vhodně zvolené dekorace, pokojovky nebo záclony.

Zachumlejte se

Nic nevykouzlí atmosféru domova lépe než textilní dekorace. V obývacím pokoji nesmějí chybět okrasné polštářky, vlněné plédy a hřejivé přikrývky, které přímo zvou k lenošení u krbu nebo televize. Pod konferenčním stolkem se bude vyjímat huňatý kobereček, zatímco na oknech udělají parádu ručně šité záclony nebo závěsy, které vás večer skryjí před zraky z ulice. 

Ty pravé záclony do svého obývacího pokoje najdete na Heurece. Projděte si širokou nabídku e-shopů, přečtěte si recenze ověřených uživatelů a nakonec si nechte vybrané záclony doručit až domů.

Vpusťte do pokoje přírodu

Je známo, že pokojovky zbavují stresu, zlepšují náladu a navíc spolehlivě oživí každý interiér. Zkuste třeba vysoké stropy opticky snížit zavěšenými květinami, do rohu pokoje umístit vzrostlou palmu nebo přeměnit knihovnu v kvetoucí stěnu plnou živých rostlin.

Budiž světlo!

Vhodné osvětlení dokáže vmžiku navodit tu správnou náladu. V obývacím pokoji proto rozmístěte několik různých zdrojů světla – stropní lustr doplňte stojací lampou, stolní lampičkou, nástěnnými bodovkami a svíčkami. Sami si tak můžete zvolit požadovanou intenzitu osvětlení, a to v průběhu celého dne.

Interiér laďte do zemitých tónů

Sázkou na jistotu jsou neutrální tóny doplněné zemitými barvami, jako je žlutá, oranžová a zelená. Nebojte se experimentovat a klasickou výmalbu zkombinujte s tapetou, která interiér spolehlivě zútulní a dodá mu hloubku. O hřejivou atmosféru se postarají například tapety s imitací dřevěného obložení nebo s přírodními motivy.

Nezapomeňte na doplňky

Obývací pokoj netvoří jen sedací souprava a televizní stěna, ale také vkusné doplňky. Kromě již zmíněných textilních dekorací k nim patří designový konferenční stolek, nástěnný obraz, zarámované fotky z dovolené nebo třeba prosklená vitrína s upomínkovými předměty.


Autor: TZ, red

Praha 5 se zapojila do říjnové výzvy 10 000 kroků

2. října 2022 v 19:47

Od začátku měsíce se můžete zapojit do říjnové výzvy 10 000 kroků. Minulé, jarní výzvy, se účastnilo přes 10 000 účastníků z celé republiky a zapojena byla stovka měst. Cílem výzvy není jen ujít denně 10 000 kroků, ale navrátit chůzi do našich životů. Zúčastnit se může kdokoliv od 6 let věku....

Letňany zvou na preventivní akci Den zdraví

2. října 2022 v 16:36

Ve středu 12. října se v obřadní síni radnice Prahy 18 v Bechyňské ulici 639 uskuteční akce Den zdraví. Mezi desátou a sedmnáctou hodinou si mohou občané této městské části nechat změřit hladinu cukru nebo cholesterolu v krvi, krevní tlak a puls, množství tuku v těle. Dále zde bude zajištěna...

Den zdraví 2022

29. září 2022 v 10:51

Ve čtvrtek 20. října se ve vestibulu Polikliniky Parník od 7 do 12 hodin koná Den zdraví. Během dopoledne si můžete nechat změřit cukr a hladinu cholesterolu v krvi, krevní tlak a poradit se můžete o virových onemocněních.

Lidé s epilepsií se rozvádějí častěji než zdraví lidé, ukázala studie

26. září 2022 v 11:48

Společenské stigma provází lidi s epilepsií často od útlého dětství. Kvůli nízkému sebevědomí a nepochopení okolí tak mohou mít problém s navázáním partnerských vztahů. Podle brazilské studie „Rodinný stav pacientů s epilepsií: Faktory a kvalita života“ čelí lidé s epilepsií dokonce vyššímu riziku...

Nová pobytová služba pro dospělé s autismem

23. září 2022 v 11:40

Diakonie Praha ve spolupráci s hlavním městem slavnostně otevřela novou pobytovou sociální službu pro Pražany s těžší formou autismu, kteří potřebují individuální, intenzívní, a hlavně neustálou péči. Nový Domov Daniela ve Stodůlkách vznikl jako dostavba a sloužit bude od...

Další články
Nahoru