Dnes Pondělí - oblacno 6°C
Zítra Úterý - prehanky-snih 6°C
Pondělí 27. 3. 2023
Svátek má Dita
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
5 tipů, jak snadno a rychle zútulnit obývací pokoj
Ilustrační foto: Unsplash.com

5 tipů, jak snadno a rychle zútulnit obývací pokoj

Máte pocit, že váš obývací pokoj působí chladně a neosobně? Inspirujte se našimi radami, díky kterým do interiéru vnesete hřejivou a útulnou atmosféru. Pomohou vám s tím vhodně zvolené dekorace, pokojovky nebo záclony.

Zachumlejte se

Nic nevykouzlí atmosféru domova lépe než textilní dekorace. V obývacím pokoji nesmějí chybět okrasné polštářky, vlněné plédy a hřejivé přikrývky, které přímo zvou k lenošení u krbu nebo televize. Pod konferenčním stolkem se bude vyjímat huňatý kobereček, zatímco na oknech udělají parádu ručně šité záclony nebo závěsy, které vás večer skryjí před zraky z ulice. 

Ty pravé záclony do svého obývacího pokoje najdete na Heurece. Projděte si širokou nabídku e-shopů, přečtěte si recenze ověřených uživatelů a nakonec si nechte vybrané záclony doručit až domů.

Vpusťte do pokoje přírodu

Je známo, že pokojovky zbavují stresu, zlepšují náladu a navíc spolehlivě oživí každý interiér. Zkuste třeba vysoké stropy opticky snížit zavěšenými květinami, do rohu pokoje umístit vzrostlou palmu nebo přeměnit knihovnu v kvetoucí stěnu plnou živých rostlin.

Budiž světlo!

Vhodné osvětlení dokáže vmžiku navodit tu správnou náladu. V obývacím pokoji proto rozmístěte několik různých zdrojů světla – stropní lustr doplňte stojací lampou, stolní lampičkou, nástěnnými bodovkami a svíčkami. Sami si tak můžete zvolit požadovanou intenzitu osvětlení, a to v průběhu celého dne.

Interiér laďte do zemitých tónů

Sázkou na jistotu jsou neutrální tóny doplněné zemitými barvami, jako je žlutá, oranžová a zelená. Nebojte se experimentovat a klasickou výmalbu zkombinujte s tapetou, která interiér spolehlivě zútulní a dodá mu hloubku. O hřejivou atmosféru se postarají například tapety s imitací dřevěného obložení nebo s přírodními motivy.

Nezapomeňte na doplňky

Obývací pokoj netvoří jen sedací souprava a televizní stěna, ale také vkusné doplňky. Kromě již zmíněných textilních dekorací k nim patří designový konferenční stolek, nástěnný obraz, zarámované fotky z dovolené nebo třeba prosklená vitrína s upomínkovými předměty.


Autor: TZ, red

Praha 4 instaluje na hřiště nové workoutové prvky

25. března 2023 ve 13:08

Vybavení několika oblíbených sportovišť v Praze 4 doplní v letošní sezóně nové workoutové prvky. Rozšíření počtu veřejných hřišť, na kterých budou návštěvníkům k dispozici i konstrukce pro posilování s vlastní vahou již schválila rada městské části.

Tip: Astrovíkend v Příbrami

21. března 2023 ve 20:03

V Estrádním sále Divadla A. Dvořáka v Příbrami se koná již tuto sobotu 25. března Astrovíkend. Od 10 hodin jsou pro zájemce připraveny přednášky, meditace, workshopy nebo prodej hand made výrobků.

Praha 14 pomáhá s prevencí

21. března 2023 v 19:07

Praha 14 se každoročně připojuje k preventivním aktivitám v oblasti prevence nádorových onemocnění. Pravidelně vyhlašuje program, jehož cílem je podpořit prevenci nádorového onemocnění prsu prostřednictvím finančního příspěvku určeného na kvalifikované...

Adapterra Awards hledá v Praze projekty zaměřené proti suchu, přehřívání nebo záplavám

19. března 2023 v 07:26

Až do 31. března je stále možné nominovat administrativní budovy, domy, veřejná prostranství, parky, úpravy řek či území v krajině do 5. ročníku celostátní soutěže Adapterra Awards, kterou pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting. Jednat se má o již realizované projekty...

Den pro zdraví v Praze 6

17. března 2023 ve 20:13

Ve středu 22. března se od 9:30 hodin koná na hřišti Aritmy v Praze 6 – Vokovicích Den pro zdraví.

Další články
Nahoru