Dnes Pátek - mlha 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
5 kroků k dokonalému zářivému make-upu
Ilustrační foto: Pexels.com

5 kroků k dokonalému zářivému make-upu

Krásná zářící pleť celebrit, kterou často vidíte na červeném koberci, je snem mnoha dívek. Není divu, že takové denní líčení je nyní jedním z nejžádanějšíсh. Glowy make-up je rozhodně hlavním trendem poslední doby. I když přišla chladná sezóna, nespěchejte schovávat rozjasňovače a bronzery – tyto produkty jsou stejně aktuální i v pošmourném počasí. Pojďme si probrat, jak se nalíčit a jaké produkty použít, abyste získali takový výsledek.

Široký sortiment kosmetiky najdete na webových stránkách Makeup.cz 

Prvním důležitým krokem je příprava pleti 

Bez ohledu na úroveň složitosti vašeho make-upu by měla být vaše pleť v co nejlepším stavu. Před nanesením make-upu si obličej důkladně očistěte pěnou nebo gelem, nasyťte pleť užitečnými mikroelementy pomocí látkové masky. Abyste dosáhli efektu čisté a zářivé pleti, je nutné ji pečlivě připravit a jen poté nanášet dekorativní kosmetiku. Navíc čím lépe pleť připravíte, tím lépe k ní přilne kosmetika.

Před líčením je také důležité nanést toner a sérum, abyste zabránili vysychání pokožky během dne po aplikaci make-upu. Počkejte, až se sérum úplně vstřebá do pokožky, a poté naneste buď hydratační krém nebo podkladovou bázi pod make-up. Právě kvalitní primer  pomůže rozzářit vaši pleť zevnitř. Nanášejte ho ve větším množství na vyčnívající částí vašeho obličeje, pomůže vám to dosáhnout efektu pleti zářící zevnitř.

Druhým krokem je úprava obočí 

Pro úpravu obočí použijte gel na obočí nebo mýdlo, které pomůže napodobit efekt laminace, který se bude hodit pro denní líčení. Takové přirozené obočí dokonale ladí se zářivou pokožkou, dodává smyslnost a vizuálně „zvedá" oči nahoru. 

Třetím krokem je nanesení make-upu a korektoru

Pro mladou i stárnoucí pleť s šedým podtónem doporučujeme zářivý make-upu Tony Molly v růžovém odstínu. Pokud se na vaši pleti často vyskytuje zarudnutí, vyrážky nebo drobné pigmentové skvrny, pak obraťte pozornost na make-upy se žlutým podtónem, napřiklad make-up se zářivým finišem Dior, Guerlain ve zlatém odstínu nebo třeba L'Oreal. Takový make-up dodá pleti jas a luxusní záři. Všechny krémově lesklé je nejlepší nanášet syntetickým štětcem. Tento krok je klíčem k přirozenému, čistému konečnému výsledku. Není třeba nanášet make-up příliš hustě nebo na celý obličej. 

Poté, co sjednotíte tón pleti pomocí make-upu doporučujeme zvýraznit čelo, oblast pod očima a kolem nosu pomocí světlejšího korektoru. Tyto přípravky vám pomohou dosáhnout požadovaného efektu a finiš vašeho make-upu bude mít příjemný saténový lesk. 

Co byste neměli dělat při aplikaci make-upu:

  • neaplikujte make-up ihned po krému, počkejte cca 15 minut. Pokud se krém špatně vstřebá, make-up špatně přilne ke pleti.

  • nevtírejte produkt do pleti prsty.

  • neaplikujte na oblast pod očima mnoho produktu, protože přípravek může zalézt do vrásek a opticky je prohloubit. Líčení očí se tím může pokazit.

Čtvrtým krokem je konturování tváře pomocí tvářenky, bronzeru a rozjasňovače

Vzhledem k tomu, že předtím byly aplikovány pouze tekuté a krémové produkty, je dobré si na tváře nanést oblíbený pudr, aby se další pudrové produkty snadno roztíraly. Po tomto kroku můžete klidně aplikovat tvářenku a bronzer, které dodají vašemu make-upu svěžest. V této fázi se budou hodit konturovací paletky od Becca nebo Tom Ford – pomocí nich dokážete velmi efektně zdůraznit lícní kosti. Stejné paletky doporučujeme použít i na líčení očí pro efekt monochromatického líčení – je to stále trendy i v roce 2024.

Při vytváření efektu zářivé pleti samozřejmě nemůžete rozjasňovač ignorovat. Nejlepší je začít nanášet na horní části tváří, střed čela a bradu a stínovat krouživými pohyby, aby vznikly jemné přirozené odlesky, které prakticky splývají s pletí. Jedním z hlavních pravidel je však nepřehánět to s množstvím rozjasňovače, aby dodal lehký lesk a v žádném nevytvořil efekt mastného lesku.

Posledním krokem je nanesení rtěnky nebo lesku na rty

Lesklé rty dotvoří tento zářivý look. Snadno dosáhnete takového efektu pomocí lesku nebo oleje na rty. Jemná nude rtěnka se saténovým finišem také se bude skvěle hodit pro denní líčení.


Autor: TZ

Baráčníci zvou na ples

28. února 2024 v 10:23

Obec baráčníků pořádá 8. března již dvanáctý reprezentační ples. 

Patnáctá sezona Trhů na Kulaťáku začíná v sobotu 2. března

28. února 2024 v 09:58

Dejvické trhy na Kulaťáku v roce 2010 odstartovaly boom novodobých tržišť po českých městech. Letos oslaví 15. sezonu. Organizátoři se zaměří zejména na sezónní akce, rozšíření cateringu i oddychové zóny. Návštěvníci budou mít možnost nakupovat každou sobotu od 8 do...

Potravinová banka na Novoměstské radnici pokračuje

26. února 2024 v 07:38

Pravidelný výdej pomoci z Potravinové banky probíhá každé pondělí od 9 do 12 hodin. V přízemí nádvoří Novoměstské radnice se otevírá výdejní okénko občanům Prahy 1 a Prahy 2 a vydává potravinovou pomoc a základní hygienu.

Nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku se osvědčila

24. února 2024 v 10:13

Od října minulého roku, kdy byla z iniciativy hlavního města otevřena nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku, bylo v této ordinaci ošetřeno celkem 1 750 pacientů, z toho 1 600 dospělých a 150 dětí. Městská poliklinika Spálená pak zaznamenala za loňský rok úctyhodných 21 351 ošetřených...

Do projektu Mládež v kraji se zapojila Praha 10

23. února 2024 v 07:15

Praha 10 se zapojila do projektu Mládež v kraji. Jeho prostřednictvím bude možné finančně podpořit veřejně prospěšné projekty mladých lidí.

Studenti v roli astronautů. Úniková hra představí, jak se žije na vesmírné stanici

22. února 2024 ve 13:31

Průběh kosmického letu, běžný život na oběžné dráze, ale i nebezpečí a rizika, kterým mohou astronauti čelit, představuje nová aplikace využívající virtuální realitu. Na jejím vzniku se podíleli výzkumníci z katedry počítačové grafiky a interakce Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze ve spolupráci...

Jak vybrat tu správnou základní školu pro prvňáčka

22. února 2024 v 10:08

Je lepší státní, nebo soukromá škola? Zvolit alternativní vzdělávání, nebo raději klasiku? Anebo vzdělávat dítě doma a do institucí vůbec neposílat? Jak se v tom mají rodiče orientovat?

Další články
Nahoru