Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 3°C
Pátek 2. 12. 2022
Svátek má Blanka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
KinoPražská kultura

3Kino: Filmem proti ruské agresi

21. 3. 2022
3Kino společně s organizátory Ukrajina film fest pokračují v charitativní akci, která chce ukázat příčiny a důsledky agresivní rozpínavosti totalitního Ruska. V pondělí 21. března v kinosále Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí se bude mimořádně promítat snímek Pan Jones polské režisérky Agnieszky Holland. Ponoříme se tak do temnoty Stalinovy říše zla, která přinesla na tehdy okupovanou Ukrajinu hladomor. Do doby, kterou by chtěl Putin znovu oživit pomocí teroru, nesmyslné agrese, bomb mířících na nemocnice, nelítostné střelby do dětí a civilistů.

Ukrajinistka a ředitelka Ukrajina film fest Lenka Víchová říká: „Rusko válku, kterou rozpoutalo na Ukrajině, nikdy nevyhraje! Vlastně jsme teď v bodě zlomu a Putinovi jde primárně o to vyvolat strach. Další dny budou těžké a nevíme, čeho všeho je schopen, ale my se teď nesmíme začít bát.“

Výtěžek z prodeje vstupenek charitativní projekce bude opět věnován na transparentní účet neziskové organizace Post Bellum, která pro obránce Ukrajiny zajišťuje neprůstřelné vesty, helmy i další nezbytný vojenský a humanitární materiál. Pořadatelé zároveň upozorňují, že na transparentní účet Post Bella (https://www.darujme.cz/organizace/276) je také možné zaslat individuální dary.

„Chtěl bych poděkovat především společnosti Westend Films, která umožnila tuto mimořádnou projekci na podporu Ukrajiny. Poděkování také patří České televizi, která je partnerem projekce  a diváci tak zhlédnou film v českém znění. Partnerem projekce je Městská knihovna v Praze a Polský  institut v Praze,“ říká Vavřinec Menšl z pořadatelské organizace 3Kino.

Vstupenky si diváci mohou zakoupit od čtvrtka 17. března 2022 v Městské knihovně v Praze na Mariánském náměstí. Více informací o projekci diváci mohou nalézt na stránkách 3kino.cz.Autor: Alo

Praha 14 zve na Adventní koncert

Včera v 17:16

Nasát vánoční atmosféru můžete v Galerii 14 ve středu 14. prosince od 18:30 hodin. Vystoupí soubor ArtHarmony. Vstup je volný.

Duchovní i světská hudba Antonia Vivaldiho v Rudolfinu

Včera v 16:10

Po úspěšném listopadovém provedení zelenkovského programu v prestižním bruselském kulturním centru Bozar se Collegium 1704 vrací na domovské pódium v Praze. Na koncertě 6. prosince zazní pod vedením dirigenta Václava Lukse Vivaldiho zhudebněný žalm Laudate Pueri a také jeho koncertní díla psaná...

Advent v Holešovické tržnici: Svařák & film, prodej vánočních stromků, kaprů a maličkostí pod stromeček

Včera v 06:26

Holešovická tržnice nabídne provoněný Advent, klidné nákupy i prostor pro setkání.  Každý čtvrtek od 18 hodin až do Vánoc se můžete těšit na promítání oblíbených vánočních klasik jako Láska nebeská nebo Sám doma, vychutnat si své oblíbené scény, ale i vynikající svařák z vinařství Kubík připravený...

Tip z Divadla Viola: Výstava Obrazy Markéty Mazancové

30. listopadu 2022 v 06:17

Předsálí Divadla Viola v centru Prahy je nejen příjemným místem k posezení, ale především dějištěm pravidelných výstav děl renomovaných umělců. Od 3. prosince do začátku nového roku svou tvorbu na výstavě Obrazy představí Markéta Mazancová.

Praha 6: Vánoční koncert Filmové filharmonie

29. listopadu 2022 ve 12:18

Tradiční Vánoční koncert Národní technické knihovny a městské části Prahy 6 s tématikou filmových melodií v podání Komorního souboru Filmové filharmonie se koná ve čtvrtek 1. prosince od 17 hodin v Hale služeb NTK.

Začal prodej vstupenek na další ročník hudebního festivalu Pražské jaro

29. listopadu 2022 v 09:32

Na webu festival.cz se začaly prodávat vstupenky na Mezinárodní hudební festival Pražské jaro 2023. Lze si také objednat na telefonu +420 461 049 232 v pracovních dnech vždy od 10 do 18 hodin.

Adventní koncert v kostele sv. Štěpána

29. listopadu 2022 v 08:28

Praha 2 zve milovníky hudby na koncert z cyklu Adventních koncertů v kostelích.

Honza Brož & Devítka v Praze 11

29. listopadu 2022 v 07:19

Ve čtvrtek 1. prosince se od 20 hodin koná koncert folkové skupiny Devítka v KC Zahrada.

Praha 2: Soubor Linha Singers vystoupí na Novoměstské radnici

27. listopadu 2022 v 07:02

V pátek 2. prosince se bude konat ve Velkém sále Novoměstské radnice adventní koncert vokálně instrumentálního souboru Linha Singers s uměleckým vedoucím Jiřím Linhou.

Botanica – Karel Štědrý / Jakub Berdych / Kristýna Šnajdrová

26. listopadu 2022 v 19:11

Vernisáž výstavy, která probudí vaše smysly. Obrazy Karla Štědrého, objekty Jakuba Berdycha a floristické instalace Kristýny Šnajdrové společně tvoří silnou výtvarnou kompozici, v níž čas existuje pouze pro ty, kteří v něj věří.

Dubajské EXPO v Praze

25. listopadu 2022 v 10:10

Abstraktní umění, malby, sochy ze skla. To všechno návštěvníky čeká na výstavě EXPOFlashback Dubai 2020. Galerie Kroupa svým návštěvníkům umožní zažít alespoň část slavného dubajského EXPO. 

Festival Věčná naděje zve na představení …a bolelo nebe

25. listopadu 2022 v 08:52

Pátý ročník festivalu Věčná naděje uzavře svou podzimní část 28. listopadu inscenací “…a bolelo nebe” v pražském Divadle Minor. Dismanův rozhlasový dětský soubor uvede literárně-hudební pásmo přibližující obrazy ze života dětí internovaných za druhé světové války...

Další články
Nahoru