Dnes Pátek - zatazeno 27°C
Zítra Sobota - oblacno 21°C
Pátek 20. 5. 2022
Svátek má Zbyšek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
KinoPražská kultura

3Kino: Filmem proti ruské agresi

21. 3. 2022
3Kino společně s organizátory Ukrajina film fest pokračují v charitativní akci, která chce ukázat příčiny a důsledky agresivní rozpínavosti totalitního Ruska. V pondělí 21. března v kinosále Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí se bude mimořádně promítat snímek Pan Jones polské režisérky Agnieszky Holland. Ponoříme se tak do temnoty Stalinovy říše zla, která přinesla na tehdy okupovanou Ukrajinu hladomor. Do doby, kterou by chtěl Putin znovu oživit pomocí teroru, nesmyslné agrese, bomb mířících na nemocnice, nelítostné střelby do dětí a civilistů.

Ukrajinistka a ředitelka Ukrajina film fest Lenka Víchová říká: „Rusko válku, kterou rozpoutalo na Ukrajině, nikdy nevyhraje! Vlastně jsme teď v bodě zlomu a Putinovi jde primárně o to vyvolat strach. Další dny budou těžké a nevíme, čeho všeho je schopen, ale my se teď nesmíme začít bát.“

Výtěžek z prodeje vstupenek charitativní projekce bude opět věnován na transparentní účet neziskové organizace Post Bellum, která pro obránce Ukrajiny zajišťuje neprůstřelné vesty, helmy i další nezbytný vojenský a humanitární materiál. Pořadatelé zároveň upozorňují, že na transparentní účet Post Bella (https://www.darujme.cz/organizace/276) je také možné zaslat individuální dary.

„Chtěl bych poděkovat především společnosti Westend Films, která umožnila tuto mimořádnou projekci na podporu Ukrajiny. Poděkování také patří České televizi, která je partnerem projekce  a diváci tak zhlédnou film v českém znění. Partnerem projekce je Městská knihovna v Praze a Polský  institut v Praze,“ říká Vavřinec Menšl z pořadatelské organizace 3Kino.

Vstupenky si diváci mohou zakoupit od čtvrtka 17. března 2022 v Městské knihovně v Praze na Mariánském náměstí. Více informací o projekci diváci mohou nalézt na stránkách 3kino.cz.Autor: Alo

Praha 6: Výstava v Písecké bráně

Včera v 16:03

V Písecké bráně v Praze 6 můžete najít výstavu snímků ukrajinských fotografů, které vytvořili před vpádem ruské okupační armády.

Čestmír Suška: Věci venku

Včera ve 12:06

Výstavu Čestmíra Sušky s názvem Věci venku najdete od 27. května do 30. června přímo ve Studiu Bubec. Na výstavě budou k vidění studie a nerealizované projekty, které dosud nebyly veřejnosti přístupné. Vernisáž proběhne 26. května od 18 hodin v prostorách studia...

Baťa: boty všem. Výstava v Zámeckém areálu Ctěnice

18. května 2022 v 05:50

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou obuvi a ševcovskému řemeslu, které představí na podnikatelském úspěchu zlínské obuvnické firmy Baťa.

Zítra: Šansony na tvrzi

17. května 2022 v 19:08

Ve středu 18. května zve Praha 11 od 18 hodin na pravidelný Šansonový večer na Chodovskou tvrz.

Vysočanská Nokturna pokračují

17. května 2022 ve 13:21

Čtvrteční hudební podvečery v novém parku Zahrádky ve Vysočanech. Ve čtvrtek 19. května v 18 hodin začíná druhý z cyklu koncertů v Praze 9.

Koncert k oslavě 150. výročí narození Jože Plečnika

17. května 2022 v 08:27

K oslavě 150. výročí narození architekta Jožeho Plečnika pořádá Open House Praha v rámci doprovodného programu 8. ročníku festivalu ve středu 18. května od 20 hodin koncert hudby vybraných Plečnikových současníků v čele se skladbami Josefa Bohuslava Foerstera.

Člověk v soukolí dějin. Na křest knihy zve Praha 5

17. května 2022 v 07:19

Praha 5 slavnostně pokřtí knihu Člověk v soukolí dějin s podtitulem Století městské části Praha 5 v lidských osudech.

Výstava: Dědictví zmizelých krajin Česka

16. května 2022 ve 13:50

Od 17. května do 31. srpna se bude v budově PřF UK Albertov 6, ve 2. patře v předsálí Mapové sbírky konat výstava Dědictví zmizelých krajin Česka II.  

Dirty Loops míří na Festiwall do Modřan

16. května 2022 v 09:59

Přezdívá se jim nejlépe střežené tajemství Švédska. Trio Dirty Loops s nezaměnitelným zvukem zahraje v září na pražském Festiwallu. Publiku v areálu Kytary.cz v Modřanech naservíruje osmdesát minut trvající energickou hudbu, která rozmanitě kombinuje groove, funky, pop i elektronickou hudbu, a...

Letní scéna Harfa odstartuje premiérou komedie Ani o den dýl

16. května 2022 v 09:47

Na začátku června zahájí už 11. sezónu divadelní přehlídka Letní scéna Harfa na střeše obchodního centra Galerie Harfa. Bezmála čtyři desítky představení budou bavit diváky v průběhu celého léta, poslední představení bude odehráno s koncem prázdnin 31. srpna. 

Další články
Nahoru