dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Obrazem: 3D simulace prsou ženám ukáže, jak budou vypadat po operaci
I v Praze je spousta žen, které si chtějí nechat upravit svá prsa. Ilustrační foto: archiv

Obrazem: 3D simulace prsou ženám ukáže, jak budou vypadat po operaci

Pro ženy, které se připravují k plastické operaci prsou, je odborná konzultace s odborníky před zákrokem samozřejmostí. V Praze si však mohou nechat udělat i 3 D simulaci, která ukáže, jak budou jejich prsa po operaci vypadat. Díky tomu pro není výsledek chirurgického zákroku, až se proberou na pooperačním lůžku, žádným překvapením.

„Při každé plastické operaci je velmi důležité si s klientkou vyměnit dostatek informací, aby výsledný obraz vedl k oboustranné spokojenosti. S online simulací to jde mnohem lépe, jelikož máme před sebou oba stejný obraz, který si odsouhlasíme,“ vysvětluje plastický chirurg MUDr. Ondřej Měšťák z kliniky Esthé.

Na této klinice nabízejí virtuální simulaci pooperačního výsledku Crisalix 3D. „Nejvíce je tato simulace užívána při plánování zvětšení prsů, kde také dosahuje nejvěrnějších výsledků. Použitelná je také při simulaci operací v oblasti obličeje jako například u plastiky nosu,“ upřesňuje Ondřej Měšťák.

Svá budoucí prsa si mohou ženy téměř „osahat“ a prohlédnout ze všech stran a úhlů ještě předtím, než se rozhodnout zákrok opravdu podstoupit. V programu si lze svá nová prsa obléci do různých topů či plavek a prohlédnout si jejich tvar a velikost v oblečení.

Focení z různých úhlů

Zpočátku byly tyto simulace nepřesné a zavádějící. Pacientky očekávaly určitý výsledek, ale finální skutečnost byla zcela jiná. „Technologie 3D simulace v posledních letech prošla obrovským skokem vpřed. Výsledné modely již odpovídají skutečnosti mnohem více než dříve,“ pokračuje Ondřej Měšťák.

ondrej-mestak-nahled

MUDr. Ondřej Měšťák

Jak vytvoření simulace probíhá? Odborníci nafotí ženské tělo z různých úhlů a obraz i s veškerými detaily přenesou do virtuálního světa.

„Je dobré nasimulovat vybranou velikost implantátu spolu s dalšími dvěma velikostmi – o něco větší a o něco menší. Tím si pacientka může mnohem snáze a lépe vybrat velikost implantátu, která jí bude nejvíce vyhovovat,“ dodal Ondřej Měšťák.

Podle něj je v průběhu celého května tato simulace na klinice Esthé potenciálním zájemkyním nabízena zdarma.

Simulace prsou


Autor: Renata Rákosová

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

Včera ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru