Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 20°C
Zítra Pátek - bourky 20°C
Čtvrtek 18. 8. 2022
Svátek má Helena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
30 let píše PSN příběhy domů. V roce 2022 otevírá hned několik nových kapitol
ByznysPražský životKomerční sdělení
Pražskou centrálu má společnost PSN v Seifertově ulici. Foto(2x): PSN

30 let píše PSN příběhy domů. V roce 2022 otevírá hned několik nových kapitol

Přesně 30 let letos uplynulo od doby, kdy byl na Letné v rámci jubilejní Všeobecné československé výstavy instalován Stroj času. Psal se rok 1991. Právě tehdy vznikla také společnost PSN, původně Pražská správa nemovitostí. Z dočasné instalace se stala ikona Prahy známá jako Metronom, z PSN ikona pražského trhu realit.

Legendární Metronom, Tančící dům nebo Vanguard Prague 

tancici-dum

Tančící dům stojí na Jiráskově náměstí

Již 30 let vytváří společnost PSN vlastní portfolio nemovitostí, do kterého se časem zařadil i legendární Metronom. Stal se také nedílnou součástí loga PSN. Kinetické dílo Vratislava Karla Nováka je pouze jednou z více než sedmdesáti exkluzivních nemovitostí PSN. Patří mezi ně i Tančící dům, perla české moderní architektury Vlado Miluniće a Franka O. Gehryho. PSN Tančící dům v duchu původní vize Václava Havla spojila s kulturou a uměním. 

Portfolio PSN tvoří také nepřehlédnutelná dominanta Modřan, původní továrna na letecké přístroje, posléze známá jako kancelářská budova Microna.

Aktuálně se v režii PSN proměňuje v luxusní loftové bydlení Vanguard Prague. Monumentální železobetonová konstrukce nadstandardní pevnosti s plochou 16 000 m² nabídne 150 unikátních loftů s mimořádnou vzdušností a neopakovatelnými výhledy. 

Koh-i-noor, Transgas a ty další 

Další velkolepá proměna čeká s PSN vršovický areál Koh-i-noor. V přípravě je jeho velkolepá revitalizace, která dá na místě brownfieldu vznik moderní obytné zóně s restauracemi, kavárnami a dalšími službami pro veřejnost. Návrh renomovaného studia Jakub Cigler Architekti využívá historické prvky, aby zachoval industriální genius loci starých továrních budov z počátku minulého století.

V následujících pěti letech chce PSN v Praze vystavět až 3 000 nových bytů v celkem 25 projektech. Mezi nimi najdeme i novostavbu multifunkčního objektu na místě bývalého brutalistního komplexu Transgas v samém centru Prahy.

„Jde o nyní nevyužitý prostor s obrovským potenciálem, pozemky v takto lukrativní lokalitě centra Prahy již prakticky neexistují. Jeho koupí chceme přispět ke kultivaci a dalšímu oživení nejbližšího okolí Václavského náměstí. Zároveň touto transakcí potvrzujeme náš záměr dále růst,“ komentoval nákup pozemku na místě bývalého Transgasu ředitel akvizic PSN.

Ambiciózní projekty PSN stále provází chuť investovat. Akviziční tým i v roce 2022 vyhlíží nové výzvy, nemovitosti s potenciálem, aby se v duchu firemního motta mohly s PSN znovu probudit do života.


Rusalka, Bavorské dny nebo vinobraní. Praha 9 zve na akce podzimu

Dnes ve 12:25

Bohatý kulturní program připravila na konec srpna a na září radnice Prahy 9. Poslední srpnovou sobotu se koná tradiční festival Barevná devítka, v pondělí 19. září můžete slyšet operní recitál Edity Adlerové.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 34. týden

Dnes v 10:05

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Svatováclavské vinobraní v nejstarším českém vinohradu

Včera v 15:32

Pokud patříte k milovníkům vína, přijďte si zpříjemnit nadcházející podzim na Svatováclavské vinobraní. Konat se bude v sobotu 24. září již tradičně v nejstarším českém vinohradu u Villy Richter na Pražském hradě. 

Praha 9 zve na Zlaté časy pod buřinkou

Včera ve 12:09

U příležitosti 100 let připojení k Velké Praze a 120 let povýšení Vysočan na město se v sobotu 3. září od 16 do 21 hodin změní park Podviní v Praze 9 na dobovou tančírnu pod širým nebem.

Poznejte plodiny Nového světa v botanické zahradě v Troji

Včera v 09:26

Od léta do pozdního podzimu patří k nejatraktivnějším expozicím Botanické zahrady hl. m. Prahy sekce, která se věnuje plodinám z oblasti Nového světa. Návštěvníci zde mohou objevovat tradiční i netradiční užitkové rostliny Jižní, Střední i Severní Ameriky. Expozice Plodin Nového světa se...

Den architektury se zaměří na rekonstrukce a vzdá poctu Josipu Plečnikovi i Aleně Šrámkové

Včera v 08:46

Praha bude na přelomu září a října opět žít architekturou. Od 30. září až do 6. října se stane hlavním dějištěm festivalu Den architektury, který nabízí na tři sta zdarma přístupných akcí ve stovce měst a obcí po celé České republice i na Slovensku. Bohatý program, který se v Praze odehraje...

Letní trhy na náměstí Republiky

15. srpna 2022 v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

Další články
Nahoru