Úterý - snih-dest
3°C
Pražský sport

285. derby pro Spartu: Slavii porazila doma 3:1, zn. Zaslouženě

Sparťané v 285. derby ještě deset minut po pauze prohrávali, ale potom slávistům dali tři góly a radují se z výhry 3:1. Jejich triumf byl zasloužený, drželi častěji míč na kopačkách, měli za zápas i více střel. Celkově byl jejich výkon bojovnější a fotbalovější.

Vyprodanou Letnou zmrazil už v 6. minutě po rohu „spící“ kanonýr Škoda, který se trefil v jarní části soutěže poprvé. I když sparťané svému soupeři míč moc nepůjčovali, do šancí se nedostávali.

V druhém poločase Sparta pokračovala v tlaku, přesto mohli hosté z Edenu svůj náskok navýšit. Po Škodově hlavičce a následné Šuralově nechtěné teči se blýsknul skokem gólman Bičík, Latka po rohu mířil hlavičkou nad bránu.

Jinak se hrálo především na polovině Slavie. V 56. minutě se Sparta dočkala vyrovnání. Lafata hlavičkoval do tyče a stejný hráč byl první i u odraženého míče, který poslal hlavou tentokrát do brány.

Čtvrt hodiny před koncem už Sparta vedla. Costa na vzdálenější tyči poslal do sítě Šuralovu hlavičku. O tři minuty později Zahustel s pomocí teče domácího hráče zvýšil na 3:1. Slavia se na odpověď už nezmohla, a tak odjíždí do Edenu bez bodového zisku. To Sparta pokračuje v nahánění první Plzně, nyní na ní ztrácí šest bodů. Má však k dobru odložené utkání na Dukle.

Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...