dnes
Sobota - polojasno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Pražské krimi

25 let za ubodání dívky. Vrah se proti rozsudku odvolal

Za ubodání dívky, která jej přistihla ve svém bytě při krádeži peněz, dostal Jiří Funda výjimečný trest 25 let vězení. Výjimečný trest mu potvrdil pražský vrchní soud. Rozsudek je tak pravomocný. Pětadvacetiletý otec tří dětí se k lednové vraždě přiznal.

V minulosti byl už čtyřikrát odsouzený za majetkovou trestnou činnost. Jedenadvacetiletá dívka z Mostu zemřela 6. ledna ve svém pronajatém bytě pod Vyšehradem. Se svým vrahem se seznámila zhruba dva měsíce předtím, kdy začala zpívat v jeho kapele.

Zadlužený Funda ji chtěl připravit o 15 000 korun, za něž si plánovala koupit notebook. Pod záminkou, že přivede známého, který jí počítač prodá, se vetřel k ní do bytu. Zhruba po hodině čekání jí oznámil, že si schůzku vymyslel, a požádal ji, aby mu připravené peníze půjčila.

Když ho odmítla a odešla umýt nádobí, vzal jí bankovky z kabelky. Dívka ho však spatřila a začala na něj křičet. Funda se ji poté rozhodl zabít kuchyňským nožem. Nejprve jí dvakrát podřízl hrdlo a pak jí zasadil přes 30 bodných a bodnořezných ran.

Podle vrchního soudu byly splněny podmínky pro uložení výjimečného trestu, protože šlo o velmi závažný zločin, který spáchala osoba s velmi ztíženou možností nápravy. Obžalovaný po činu podle spisu zahladil stopy, vzal peníze a dívčin mobil a z bytu odešel.

Zavražděnou později objevil soused, kterému bylo divné, že přestala komunikovat s ním i s dalšími kamarády.

Funda se proti rozsudku odvolal mimo jiné kvůli údajně vysokému uloženému trestu. Jeho advokát tvrdil, že v podobných případech soudy vynášejí tresty mírnější.

Podle vrchního soudu ale v této kauze nebyl uložen nepřiměřeně přísný trest, a tak odvolání zamítl a potvrdil červnový rozsudek městského soudu. Mladík také musí pozůstalým zaplatit přes 1,5 milionu korun.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru