dnes
Čtvrtek - oblacno
5°C
zítra
Pátek - zatazeno
6°C
pozítří
Sobota - skorojasno
8°C

2200 havárií vodovodu opraveno

Za 1. pololetí roku 2013 řešily Pražské vodovody a kanalizace, a.s. (PVK) 2222 havárií vodovodu, což je o 10 % méně než za stejné období minulého roku. Z celkového počtu havárií bylo 669 havárií vodovodních řadů, 305 přípojek, 576 havarovaných armatur na vodovodních řadech a 599 armatur na přípojce. Nejčastější příčinou vzniku havárie byla v 1472 případech koroze, 799 havárií vzniklo vlivem pohybů půdy a ve 24 případech došlo k cizímu zavinění.  Nejvíce havárií bylo zaznamenáno v Praze 4 (550), Praze 10 (338) a Praze 9 (288). Havárii s největším dopadem na obyvatele opravily PVK 7. května v ulici Hanusova. Havarovaný vodovodní řad o průměru 500 mm v Praze 4 přerušil dodávku pitné vody pro 74 000 Pražanů a z hlediska dopadu na obyvatele se jednalo o největší havárii za posledních 5 let. Náročnou havárii se podařilo přepojit na náhradní trasy pitné vody během několika hodin a oprava samotná byla ukončena za necelé 2 dny.  Pravidelným preventivním průzkumem prověřili zaměstnanci PVK za letošních 6 měsíců 1525 km vodovodní sítě a odhalili 160 skrytých úniků. To velmi přispělo k snížení ztrát vody, které za 1. poletí dosáhly výše 20,31 %. 

 

Pražané mají stále možnost zřídit si bezplatnou službu SMS-INFO. Pomocí sms získají zákazníci aktuální informace o haváriích velkého a středního rozsahu, plánovaných odstávkách vody a jiné důležité informace. Zasílání informací o haváriích malého rozsahu není kapacitně možné. Zákazníci se mohou registrovat na www.pvk.cz nebo přímo na nonstop zákaznické lince 840 111 112. Pokud zákazníci zašlou prostřednictvím sms zprávu s textem VEOLIA na číslo 720 001 112, bude je kontaktovat operátor a provede rychlou a pohodlnou registraci služby SMS INFO přímo s naším klientem. Službu SMS INFO využívá přes 20 000 Pražanů a za její trvání bylo rozesláno 666 tisíc sms zpráv. 

Na stokové síti bylo za první pololetí řešeno 1754 havárií, což je o 9 % méně než za loňské 1. pololetí. V 312 případech šlo o havárie trubních stok a v 54 případech o havárie zděných stok. PVK také řešily 920 ucpávek na kanalizaci. PVK apelují na Pražany, aby nevylévali tuky do kanalizace a neporušovali tím kanalizační řád. Vyvarují se tak zbytečně vynaložených finančních prostředků na odstranění ucpávek. Výměna nebo oprava kanalizačních poklopů proběhla v 80 případech.

Stokovou síť také zasáhly červnové povodně. V některých místech přívalové srážky lokálně přetížily kanalizační síť, která byla dočasně v tlakovém režimu. Na Zbraslavi došlo k poškození hradidlové komory a dále se na Zbraslavi v ulici Hluboké zbortila dešťová výpusť o průměru 600 mm. Další škody stokové sítě zjišťují pracovníci PVK pomocí kamerového a georadarového průzkumu a je třeba prověřit 32 km stok. Povodeň se přímo dotkla i dvou pobočných čistíren odpadních vod (PČOV) v Uhříněvsi – Dubeč a Kolovratech, kde došlo k částečnému či úplnému vyplavení biologických linek. Havárie byla vyhlášena celkem na 12 PČOV. V důsledku povodně bylo zatopeno i 31 čerpacích stanic odpadních vod. Pražským vodovodům a kanalizacím se v drtivé většině podařilo následky povodní již odstranit. 

 


Věž Novoměstské radnice je opět otevřena

Dnes v 09:59

Od 21. března je opět přístupná věž Novoměstské radnice na Karlově náměstí. Radnice byla dostavěna v roce 1456, je vysoká téměř 70 m a na ochoz vede 221 schodů. Od 15. století věž plnila funkci protipožární strážnice pro Nové Město a později z ní hlásný vytruboval hodiny. Věž doznala stavebních...

Vysočany, Malešice, Kyje a Nové Město čekají příští týden odstávky vody

Dnes v 09:38

Pražské vodovody a kanalizace plánují v některých městských částech přerušení dodávek vody z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. Náhradní zásobování bude zajištěno na základě požadavků odběratelů a dle dopravních a technických možností přistavením cisterny s pitnou...

I pichlavá růže voní. Odpoledne pro seniory Prahy 1

Dnes v 08:53

Klub seniorů Střediska sociálních služeb Prahy 1 zve na odpoledne s básněmi Luciany Klobušovské 4. dubna od 15 hodin v divadle Viola v Praze 1.

Výstava: Stromovka

Dnes v 08:00

Výstava je věnována Stromovce, jedné z významných zelených ploch na mapě Prahy. Nejslavnější éra této panovnické honitby nastala v 16. a na počátku 17. století. V století 19. se stala místem zábavy Pražanů.

Zažijte Velkou Británii na Malostranském náměstí

Dnes v 07:55

Zítra, 23. března, se od 10 do 17:30 hodin můžete těšit na britské speciality, zboží a zábavný doprovodný program. Letos britské velvyslanectví do Prahy pozvalo skotské vojenské dudáky a bubeníky, kteří vystoupí spolu s českou vojenskou hudbou a vojenským souborem Ondráš. Vstupné...

Bleší trh na Žižkovské Noci

Dnes v 07:44

V pátek 23. března od 15 do 20 hodin na Nákladovém nádraží Žižkov kromě kapel uvidíte i vagony LP desek, oblečení a designových výrobků! Vstup do 18 hodin zdarma.

Velikonoce na Kampě

Dnes v 07:30

Velikonoce na Kampě s doprovodným kulturně hudebním programem se konají od 23. března do 7. dubna na pěší zóně od 9 do 22 hodin.

Vlastivědná pouť připomene slavného hostivařského rodáka Antonína Švehlu

Včera v 16:51

U příležitosti 145. výročí narození slavného hostivařského rodáka, československého prvorepublikového státníka za agrární stranu Antonína Švehly, pořádá Praha 15 v pondělí 16. dubna od 14 hodin vlastivědnou pouť pod záštitou starosty Milana Wenzla.

Mezinárodní konference zaměřená na pomoc dětem ve složitých životních situacích

Včera v 16:28

Přes sto účastníků z šesti evropských zemí se dnes sešlo v prostorách Magistrátu hl. m. Prahy na mezinárodní konferenci s názvem „Zipyho a Jablíkovi kamarádi – duševní zdraví v inkluzivní škole,“ kterou pořádala v rámci evropského projektu Centrum sociálních služeb...

Dozorčí rada DPP odvolala z představenstva Jana Blechu

Včera ve 14:09

Dozorčí rada Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) na svém dnešním jednání odvolala k datu 21. 3. 2018 z představenstva DPP JUDr. Jana Blechu, který zastával funkci místopředsedy představenstva. Jan Blecha působil v představenstvu DPP od 1. prosince 2016. 

Struny dětem o víkendu zaplní Minor, Novoměstskou radnici i Vodičkovu ulici

Včera v 11:43

Již tento víkend se děti i rodiče nadobro rozloučí se zimou pořádnou dávkou hudby, tance a další zábavy. V divadle Minor, Novoměstské radnici a Vodičkově ulici se koná další ročník oblíbeného rodinného festivalu Struny dětem, který opět přivítá celou řadu špičkových umělců. Pestrý program...

Praha 6: Buzulucká bude uzavřena

Včera v 11:28

Z důvodu opravy povrchu komunikace bude v termínu od 26. března do 29. dubna uzavřena Buzulucká ulice v úseku Vítězné náměstí – Kafkova.

Další krátké zprávy
Nahoru