dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
10°C

2200 havárií vodovodu opraveno

Za 1. pololetí roku 2013 řešily Pražské vodovody a kanalizace, a.s. (PVK) 2222 havárií vodovodu, což je o 10 % méně než za stejné období minulého roku. Z celkového počtu havárií bylo 669 havárií vodovodních řadů, 305 přípojek, 576 havarovaných armatur na vodovodních řadech a 599 armatur na přípojce. Nejčastější příčinou vzniku havárie byla v 1472 případech koroze, 799 havárií vzniklo vlivem pohybů půdy a ve 24 případech došlo k cizímu zavinění.  Nejvíce havárií bylo zaznamenáno v Praze 4 (550), Praze 10 (338) a Praze 9 (288). Havárii s největším dopadem na obyvatele opravily PVK 7. května v ulici Hanusova. Havarovaný vodovodní řad o průměru 500 mm v Praze 4 přerušil dodávku pitné vody pro 74 000 Pražanů a z hlediska dopadu na obyvatele se jednalo o největší havárii za posledních 5 let. Náročnou havárii se podařilo přepojit na náhradní trasy pitné vody během několika hodin a oprava samotná byla ukončena za necelé 2 dny.  Pravidelným preventivním průzkumem prověřili zaměstnanci PVK za letošních 6 měsíců 1525 km vodovodní sítě a odhalili 160 skrytých úniků. To velmi přispělo k snížení ztrát vody, které za 1. poletí dosáhly výše 20,31 %. 

 

Pražané mají stále možnost zřídit si bezplatnou službu SMS-INFO. Pomocí sms získají zákazníci aktuální informace o haváriích velkého a středního rozsahu, plánovaných odstávkách vody a jiné důležité informace. Zasílání informací o haváriích malého rozsahu není kapacitně možné. Zákazníci se mohou registrovat na www.pvk.cz nebo přímo na nonstop zákaznické lince 840 111 112. Pokud zákazníci zašlou prostřednictvím sms zprávu s textem VEOLIA na číslo 720 001 112, bude je kontaktovat operátor a provede rychlou a pohodlnou registraci služby SMS INFO přímo s naším klientem. Službu SMS INFO využívá přes 20 000 Pražanů a za její trvání bylo rozesláno 666 tisíc sms zpráv. 

Na stokové síti bylo za první pololetí řešeno 1754 havárií, což je o 9 % méně než za loňské 1. pololetí. V 312 případech šlo o havárie trubních stok a v 54 případech o havárie zděných stok. PVK také řešily 920 ucpávek na kanalizaci. PVK apelují na Pražany, aby nevylévali tuky do kanalizace a neporušovali tím kanalizační řád. Vyvarují se tak zbytečně vynaložených finančních prostředků na odstranění ucpávek. Výměna nebo oprava kanalizačních poklopů proběhla v 80 případech.

Stokovou síť také zasáhly červnové povodně. V některých místech přívalové srážky lokálně přetížily kanalizační síť, která byla dočasně v tlakovém režimu. Na Zbraslavi došlo k poškození hradidlové komory a dále se na Zbraslavi v ulici Hluboké zbortila dešťová výpusť o průměru 600 mm. Další škody stokové sítě zjišťují pracovníci PVK pomocí kamerového a georadarového průzkumu a je třeba prověřit 32 km stok. Povodeň se přímo dotkla i dvou pobočných čistíren odpadních vod (PČOV) v Uhříněvsi – Dubeč a Kolovratech, kde došlo k částečnému či úplnému vyplavení biologických linek. Havárie byla vyhlášena celkem na 12 PČOV. V důsledku povodně bylo zatopeno i 31 čerpacích stanic odpadních vod. Pražským vodovodům a kanalizacím se v drtivé většině podařilo následky povodní již odstranit. 

 


Muž v teplákách prý onanoval v metru, po zadržení to popíral

Dnes v 19:28

Dnes čtvrt hodinu před sedmou hodinou přijala městská policie oznámení, že se v metru na trase A pohybuje onanista, který přejíždí ze stanice Staroměstská do stanice Hradčanská tam a zpět.

Skauti v Praze 8 budou mít novou klubovnu

Dnes v 19:16

Bývalá sauna v areálu MŠ Dolákova bude přestavěna na klubovnu pro skauty. Záměr získal také podporu občanů v participativním rozpočtu Prahy 8.

Nasajte atmosféru Vánoc v trojské botanické zahradě

Dnes v 17:18

Období adventu již pomalu klepe na dveře. Kde jinde čerpat inspiraci než v Botanické zahradě hl. m. Prahy? Už tuto sobotu si můžete přijít vytvořit aranžmá s adventní či vánoční tématikou nebo drobné dárky pro své blízké. Adventní tvoření proběhne 25. listopadu v zázemí administrativní budovy od...

Advent na Farmářských trzích na Kulaťáku

Dnes v 15:35

Trhy se konají na Vítězném náměstí čtyři adventní pátky a soboty a k tomu ještě tři adventní čtvrtky. Vánoční stánky jsou otevřené ve čtvrtek a v pátek od 12 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Pražská ČSSD bude na konferenci 19. ledna volit nové vedení

Dnes v 11:28

Rozhodl o tom včera krajský výkonný výbor. ČSSD v Praze 6 podle informací ČTK bude chtít navrhnout na předsedu v Praze poslance a primátorčina náměstka Petra Dolínka. Na lednové krajské konferenci bude ČSSD volit také delegáty na únorový sjezd strany.

Základní kapitál DPP se zvýší o půl miliardy

Dnes v 11:20

Základní kapitál pražského dopravního podniku (DPP) se zvýší z dosavadních 30,726 miliardy na 31,24 miliardy korun. Navýšení se uskuteční nepeněžitou formou.

Peníze na nový autobus do Kamerunu

Dnes v 11:09

Praha poskytne 600 000 korun na nákup nového autobusu, který pražská zoo používá v programu ochrany goril nížinných v Kamerunu.

Piráti rozdali v Sherwoodu 150 teplých gulášů

Dnes v 10:38

V neděli v podvečer uspořádali Piráti před Hlavním nádražím v Praze rozdávání teplých gulášů. Ty byly zaplaceny z odměn pražských zastupitelů, kteří se stali poslanci. Po zvolení oznámili, že věnují své zastupitelské odměny ve prospěch nejpotřebnějším. V charitativních akcích budou pokračovat,...

Sobota: Pravý bleší trh na lodi AVOID

Dnes v 07:58

V sobotu 25. listopadu v 9:00–15:00 hodin se můžete věnovat hledání staronových pokladů na Pravém bleším trhu.

Všichni malí nakladatelé aneb Knižní vánice

Dnes v 07:22

Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné přátelské atmosféře. Popáté se koná v zimě, 9. a 10. prosince od 10 do 20 hodin v prostoru Studia ALTA v Holešovicích.

Další krátké zprávy
Nahoru