Dnes Pondělí - skorojasno 16°C
Zítra Úterý - jasno 15°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
22. 2. 2022. Některé pražské radnice chystají mimořádný svatební den
O svatbu v úterý 22. 2. 2022 je v některých částech Prahy zvýšený zájem. Foto: Lucie Rychlá

22. 2. 2022. Některé pražské radnice chystají mimořádný svatební den

Magické datum a šťastný den, protože dvojka je šťastným číslem. Alespoň tak vidí úterý 22. 2. 2022 numerologové. Každopádně tato neopakovatelná číselná kombinace je lákadlem pro některé páry, aby si řekly své ano a uzavřely sňatek. Vyplývá to z ankety, kterou server Pražský patriot udělal mezi radnicemi v metropoli.

V Praze 1 jsou termíny již plně obsazeny, na Staroměstské radnici by mělo uzavřít sňatek deset párů. „Plus dalších pět na jiných místech. A ještě by měla být uzavřena dvě registrovaná partnerství,“ sdělila Petra Pekařová z tiskového oddělení první městské části.

Praha 2 umožní 22. února svatební obřady v Pavilonu Grébovka, který je součástí vinice. „Zatím zde máme nahlášené tři svatby. Další případní zájemci mohou naši matriku stále kontaktovat,“ uvedla mluvčí radnice Andrea Zoulová.

Praha 3 na datum se samými dvojkami nechystá svatební den. „Úterky jsou u nás navíc vyhrazeny pro slavnostní obřady skládání státoobčanských slibů. Ani nemáme žádnou informaci, která by se týkala jakéhokoliv zájmu ze strany snoubenců o uzavření manželství před matričním úřadem Prahy 3 v tento den,“ uvedl vedoucí odboru vnějších vztahů a kultury Pavel Trojan.

„V úterý 22. února před naším matričním úřadem uzavře manželství pět párů. Další žádosti již nepřijímáme. Oddávat budeme jako každý jiný oddací den na radnici v Nuslích,“ řekl mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Praha 5 žádný převratný zájem v tomto termínu neregistruje. „Zatím jsou nahlášeny pouze tři církevní svatby,“ podotkl vedoucí odboru vnějších vztahů a komunikace Radim Otépka.

Oddací dny na úřadě v Praze 6 jsou vždy čtvrtek, pátek a první sobota v měsíci. „Na základě zvláštní žádosti však umožňujeme uzavřít manželství mimo běžné termíny, potažmo i na jiném vhodném místě, než je obřadní síň městské části ve Skleněném paláci. Vydání povolení není nárokové, záleží zejména na možnostech matričního úřadu. Snoubencům se však zpravidla snažíme vyjít vstříc. Na úterý 22. února evidujeme celkem šest žádostí o uzavření manželství a všem těmto žadatelům hodláme vyhovět,“ informoval mluvčí šesté městské části Jiří Hannich.

Jak uvedla vedoucí oddělení matriky na radnici Prahy 7 Marcela Požárková, na termín 22. 2. 2022 je rezervace čtyř svatebních obřadů, potvrzení zatím provedl jen jeden pár. „Pochopitelně se nebráníme dalším rezervacím na tento termín, ale vzhledem k tomu, že se jedná o všední den – úterý – moc zájmu neregistrujeme,“ sdělila matrikářka. 

„Rozhodli jsme se z 22. února učinit mimořádný svatební den. Přestože na hru čísel moc nevěřím, setkával jsem se s dotazy, zda se v Libni bude v ,dvojkový´ den oddávat. Řekli jsme si tedy, že zájemcům vyjdeme vstříc, nakonec mít na snubním prstýnku samé dvojky může být pro manželské páry docela hezká vzpomínka,“ sdělila starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS).

Datum psané 22. 2. 2022 (zkráceně lze psát i 22.2.22) je takzvané palindromové datum, to znamená, že se čte zprava doleva i zleva doprava stejně.

Dny, které jsou palindromovým datem, se považují za dny štěstí. Někteří numerologové jsou navíc toho názoru, že dvojka je symbolem štěstí, lásky, klidu, růstu, vytrvalosti a pozitivní energie.

Svatby 22. 02. 2022 se v Praze 8 odehrají v Obřadní síni Libeňského zámku, možnost pro uzavření sňatku v tento den má celkem devět párů.

Praha 9 vychází vstříc zájemcům, kteří na 22. února plánují svatební obřad. „Na tento den zatím evidujeme v obřadní síni vysočanské radnice jednu svatbu a další ještě nemáme definitivně potvrzenou," uvedla mluvčí městské části Marie Kurková.

„Zájem o toto datum evidujeme, nicméně mimo určené obřadní dny oddáváme jen ve výjimečných případech. U tohoto data výjimku činit nebudeme a svatební obřady neplánujeme. Důvodem je i personální situace, respektive koronavirová pandemie," vysvětlil mluvčí Prahy 10 Jan Hamrník. 

„Na 22. února se u nás mimořádný svatební den nechystá, neboť jsme zatím o obřad v tento den nezaznamenali žádné zájemcem" sdělila mluvčí Prahy 11 Anna Kočicová. Dvanáctá městská část má zatím přihlášeny na dvojkové datum dva páry, které uzavřou sňatek v obřadní síni nové modřanské radnice. Další páry se ještě mohou hlásit. 

Plné termíny už jsou v Praze 13. V obřadní síni radnice na Slunečním náměstí bude 22. února oddáno šest párů, jak uvedla mluvčí městské části Lucie Steinerová.

Praha 14 má na 22. února plánovaný pouze jeden obřad, a to v obřadní místnosti Prahy 14. „Jelikož termíny svatebních obřadů na další měsíc se budou již uzavírat, nepředpokládáme další svatby. Nezaznamenali jsme zvýšenou poptávku o uzavření manželství v tento den. Na druhou stranu je celkově patrný trend snížení zájmu o svatební obřady, který souvisí s pandemií," sdělila mluvčí městské části Veronika Berná.

„I v naší městské části se bude 22. února oddávat, zatím jsou přihlášeny dva páry. Parametry svatby jsou vždy dány dle konkrétního požadavku páru. Zájemci o svatbu v tento den se jako vždy obrací na matrikářku,“ sdělila Pavlína Nejedlíková, která je pověřena vedením kanceláře starosty Prahy 15.


Autor: Jan Puci

Výstava vítězů soutěže dětí z MŠ a ZŠ

Dnes v 11:56

Ve středu 19. června proběhla za účasti radního pro kulturu, sport a školství Prahy 1 Davida Bodečka a zastupitelky Evy Špačkové vernisáž výstavy vítězných výtvorů soutěže určené pro dětí z mateřských a základních škol v Praze 1.

Osudy zajímavých osobností očima žáků z Prahy 2

Dnes v 11:24

Disidentka a dcera Kamily Moučkové, dcera statkáře živořícího v 50. letech v cihelně, válečný utečenec nebo divadelní a filmový herec, jehož dětství zasáhl proces s Miladou Horákovou. Tyto a mnoho dalších fascinujících příběhů přinášejí žáci z Prahy 2, kteří se zapojili do dokumentaristického...

V The Loop Jazz clubu vystoupí Skety

Dnes v 10:03

Blíží se další akce v hostivařském The Loop Jazz clubu. V rámci festivalu Prague Proms se ve čtvrtek 29. června představí vokální soubor SKETY a předvede průřez svým repertoárem.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 26. týden

Dnes v 07:43

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Nadace Kooperativy se stala partnerem Kampaně na podporu asistence

Včera v 11:56

Cílem kampaně je dostat k veřejnosti zprávu, že lidé s postižením potřebují pomoc a asistenci druhých, aby mohli žít normální, svobodný život. Zájemci o asistenci se často nemusí učit nic nového a mohou tak snadno najít práci, která dává smysl.

Loni provedla THMP 920 tisíc kontrol lamp, lidé mohou závady hlásit

Včera v 10:10

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) loni provedla 920 000 pravidelných servisních, nočních i revizních kontrol lamp. Informovala o tom na sociálních sítích. Vyřešila také 20 000 poruch. „Nefunkční lampy nebo jiné závady na veřejném osvětlení nám můžete jednoduše hlásit...

Praha 6: Budoucnost altánu na Dědině

Včera v 06:21

Altán na Dědině vznikl jako jeden z úspěšných Nápadů pro šestku v roce 2021 a má sloužit jako místo pro trávení odpočinku.

Praha 6: Budoucnost sportoviště na Macharově náměstí

22. června 2024 v 06:47

Představitelé Prahy 6 zvou zájemce z řad místních obyvatel i širokou veřejnost na diskuzi o budoucnosti a způsobu využívání sportoviště na Macharově náměstí.

Praha 15: Letní zahradní slavnost

21. června 2024 v 11:09

Praha 15 ve spolupráci s CSOP Praha 15 vás zve na Letní zahradní slavnost, která se koná 25. června od 15:30 v zahradě Domu s pečovatelskou službou v Janovské ulici 486.

ZŠ Hostivař slaví čtyřicet let

20. června 2024 ve 14:04

Oslava výročí ZŠ Hostivař v Praze 15 se koná ve čtvrtek 25. června od 16 hodin.

Další články
Nahoru