dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
216 aut, 88 milionů. Praha vypíše tendr na vozidla pro strážníky a magistrát
Nebojte, hummery se pro strážníky znovu kupovat nebudou, městská policie tento typ vozu již nevlastní. Foto: archiv

216 aut, 88 milionů. Praha vypíše tendr na vozidla pro strážníky a magistrát

Praha udělala poslední krok před vypsáním veřejné zakázky na koupi 216 aut pro městskou policii a magistrát. Informaci zveřejnila ve věstníku veřejných zakázek. Hodnota tendru je 87,5 milionu korun bez DPH.

Problematickou zakázku vloni v září po delší diskusi schválili zastupitelé. Předtím ji jednou odmítli, podruhé byla z programu jednání stažena. O zamítnutí ČTĚTE ZDE.

Vedení Prahy i strážníků dlouhodobě tvrdí, že je vozový park městské policie zastaralý. Zadávací řízení na nákup aut začalo před několika lety, zakázku ale zrušil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Podle ředitele Eduarda Šustera byl obměněn naposledy v roce 2008 a 2009. „Nerad bych se dostal do situace, abychom lidem na tísňové lince 156 museli na jejich tíseň odpovídat, že nemáme čím přijet," řekl ředitel v září zastupitelům.

Městská policie by v připravovaném tendru měla dostat 200 vozidel, magistrátu bude sloužit zbylých 16. Původně mělo být vozů pro městskou policii o čtvrtinu méně, zakázka byla ale pouze dvouletá.

Podle nynějšího záměru by měli strážníci dostat prvních 60 vozů v letošním roce. V dalších letech pak dostanou 50 aut a dvakrát po 45. Půjde především o osobní auta, dohromady jich bude 131, dále 30 pick-upů, 24 vozů s pohonem na všechna čtyři kola a několik minibusů. S dodavatelem bude uzavřena rámcová smlouva.

Městská policie vloni vrátila Praze nepotřebnou techniku, například terénní vozy hummer a vznášedlo.


Další články
Nahoru