dnes
Sobota - zatazeno
13°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
11°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
16°C
Víkendové tipy

2020 IFBB Diamond Cup: Světová kulturistická tour je podruhé v Praze

Po loňském nultém ročníku se organizátorům povedlo i přes mnoho komplikací opět zorganizovat mezinárodní soutěž ve fitness a kulturistice 2020 IFBB Diamond Cup Prague. Nově pod záštitou Hlavního města Prahy proběhne v neděli 4. října. 

„Neskutečně se těšíme, že si zazávodíme doma, před našim publikem a rodinami, ta odmlka byla bezprecedentně dlouhá,“ přiznává organizátor a zároveň závodník v kategorii MASTER MEN’S PHYSIQUE Roman Hajabáč.

Závody v elitních kategoriích – bodyfitness, bikini-fitness, fitness physique, bodybuilding, kulturistika byly rozšířeny o kategorie juniorů a profesionálů Men Open a Bikiny Pro, což je nejvyšší světová úroveň závodů.

„Juniorská kategorie je skvěla věc, protože si mladí kluci mohou naostro vyzkoušet závody, navíc se mohou účastnit i závodů v kategorii mužů. Z těchto zkušeností mohou v budoucnu těžit. K tomu se letos zúčastní závodníci v kategoriích Men Open a Bikini pro. Divácký zájem o tyto kategorie je enormní, protože je to to nejlepší, co na světě je,“ představuje letošní novinky Hajabáč.

Ve hře budou opět body do světového žebříčku 2020 IFBB World Ranking a 28 IFBB Elite Pro Cards. Garancí nejvyšší mezinárodní prestiže soutěže je přislíbená přítomnost prezidenta IFBB Rafaela Santonji, který stojí v čele organizace od roku 2006.

Veškeré plány a předpoklady pro letošní ročník musely jít stranou, klíčová je pro organizátory samotná možnost prestižní mezinárodní závody znovu do kongresového sálu hotelu Hilton přivézt. „Příprava Diamond Cupu 2020, když jsme do 23.září zažili výměnu ministra zdravotnictví, změnu podmínek a omezeni, byla neskutečně složitá a stresující. Nicméně jsme vydrželi do poslední chvíle a uklidnilo nás, že naše mnohaměsíční snaha nevyjde vniveč,“ popisuje obavy organizátorů Roman Hajabáč.

Nesmíme opomenout zmínit i restrikce omezující závodníky. Koronavirová situace zkomplikovala nejen cestování, ale i samotnou přípravu, kdy byl na jaře omezen, respektive zakázán přístup do posiloven.

„Prozatím máme potvrzenu účast závodníků z 12 států, což je skvělé, když si vezmeme, co musí v současnosti podstupovat, aby měli šanci soutěžit,“ dodává Hajabáč.  

Soutěž se bude premiérově konat pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy. Kvalitu projektu IFBB Diamond Cupu také potvrzuje podpora tradičních partnerů jako jsou společnosti Carollinum, Advantage cars, Roonie nebo Eastlabs. Nově k výčtu přibyly RedBull, Noxa funds, Gym 365, Extrifit, Magic planet.

Prvotním podnětem organizace Diamond Cupu byla myšlenka zdravé životosprávy a disciplíny napříč věkovými kategoriemi, zároveň možnost přiblížit českému publiku samotnou tématiku fitness a kulturistiky. Loňský 2019 IFBB Diamond Cup byl při svém nultém ročníku vyprodaný a byl oceněn mnoha přítomnými profesionály. Organizátoři si pochvalovali obrovské zlepšení image fitness a kulturistiky jako sportu v očích veřejnosti, i směrem ke sponzorům a potenciálním partnerům. 

Lístky distribuuje síť Ticketportal.


Trhy na náplavce v sobotu 17. října

16. října 2020 v 09:36

V sobotu 17. října od 8 hodin můžete na Náplavce nakupovat jako obvykle, jen je potřeba mít roušku, dodržovat rozestupy a dezinfikovat si ruce. Nakoupit můžete ovčí a kozí sýry u farmy Držovice, uzený bůček z masného krámu, kuřata z Pracejovic a také zeleninu – saláty a bylinky, gigantické...

Farmářské trhy na Kulaťáku nabídnou piva i vína

16. října 2020 v 09:27

Trhy se na Kulaťáku konají v sobotu 17. října od 8 hodin. Ke stávajícím platným opatřením organizátoři zrušili posezení v prostorách trhů, tak aby eliminovali riziko nákazy.

Výstava: Salon výtvarníků

9. října 2020 v 07:21

Praha 8 zve na XVI. ročník výstavy Salon výtvarníků do Grabovy vily.

Praha 6 zve: Přijďte na dobré víno, sýry, uzeniny.

7. října 2020 v 09:59

Zábavný program pro děti, historické stánky včetně dobových kostýmů, dobový stan lazebna, kde si můžete nechat vytvořit barevné copánky, malování na obličej, výstava historických šperků a štítů v pátek 9. října od 12 hodin.

Procházka: Umělecky zajímavé náhrobky

7. října 2020 v 08:48

Procházku v sobotu 10. října od 10:30 hodin povede Šárka Těšíková, vstup volný.

ZRUŠENO: Běh Jana Kocourka

6. října 2020 ve 20:25

Praha 15 oznámila na svých stránkách, že dvanáctý ročník Běhu Jana Kocourka je zrušen.

Na Výstavišti změří své síly milovníci koloběžek

5. října 2020 v 17:30

Dvě kola a sílu v nohách. To především potřebují účastníci sportovně-charitativního projektu Koloběžka DEN, který se uskuteční v neděli 11. října na Výstavišti Praha. Charitativního závodu, jehož výtěžek míří do Nadace Jedličkova ústavu, se mohou zúčastnit nejen sportovci ale i rodiny...

Víkend: Dyzajn market Podzim

3. října 2020 v 07:21

Dyzajn market je výběrová prodejní výstava autorské tvorby 180+ lokálních dyzajnérů. Prohlížet i nakupovat můžete originální šperky, oblečení, doplňky, kabelky, batohy, porcelán, dekorace, hračky nebo papírenské zboží. Akce se účastní lokální tvůrci z České republiky, Slovenska, Maďarska, Rakouska...

Na Štvanici proběhne o víkendu Mistrovství ČR ve skateboardingu

2. října 2020 ve 21:00

Hned dva zásadní skateboardové závody proběhnou během nadcházejícího víkendu v Mystic skateparku na Štvanici. V sobotu 3. října vše odstartuje Český skateboardový pohár, na který v neděli 4. října naváže Mistrovství ČR ve skateboardingu. Oba dny se pojedou závody v disciplínách street...

Zítra: Vyšehradský voříšek

2. října 2020 ve 13:05

Vyšehradský voříšek, slavnostní den pro všechny psy, jimž se osud obrátil k lepšímu v sobotu 3. října. Vítáni jsou adoptovaní pejsci z útulků, zachránění z množíren, ale i pejsci bez papírů, jejichž páníčci třeba až později zjistili, že naskočili na špek.

Bezpečné divadlo: Pomezí připravilo speciální audioprocházku Pražskou tržnicí

2. října 2020 v 11:15

Divadelní uskupení Pomezí chystá premiéru audioprocházky Pražskou tržnicí. Diváci budou procházet areálem s tabletem se sluchátky a sami si tak poskládají jedinečnou linii příběhu. Premiéra představení Neviditelná tržnice se odehraje v sobotu 3. října v rámci Dne architektury, reprízy budou na...

Zítra: Trhy na Karlínském náměstí

1. října 2020 ve 22:23

Vzhledem k aktuální situaci rozhodla radnice Prahy 8, že trhy na Karlínském náměstí budou v provozu pouze v pátek.

2020 IFBB Diamond Cup: Světová kulturistická tour je podruhé v Praze

30. září 2020 ve 20:45

Po loňském nultém ročníku se organizátorům povedlo i přes mnoho komplikací opět zorganizovat mezinárodní soutěž ve fitness a kulturistice 2020 IFBB Diamond Cup Prague. Nově pod záštitou Hlavního města Prahy proběhne v neděli 4. října. 

Biojarmark v muzeu

29. září 2020 v 06:21

Farmářský trh zaměřený výhradně na biopotraviny v sobotu 3. října na dvorku Národního zemědělského muzea.

Prohlídka barokního zámku Veleslavín

28. září 2020 v 08:52

Unikátní možnost nahlédnout do interiérů a části areálu uzavřeného barokního zámku Veleslavín v pátek 2. října. Součástí zpřístupnění bude výstava dokumentující minulost, současnost a naznačující budoucnost zámku a jeho okolí očima místních obyvatel, odborníků a...

Další články
Nahoru