Dnes Středa - oblacno 2°C
Zítra Čtvrtek - snih 3°C
Středa 27. 1. 2021
Svátek má Ingrid
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Víkendové tipy

2020 IFBB Diamond Cup: Světová kulturistická tour je podruhé v Praze

Po loňském nultém ročníku se organizátorům povedlo i přes mnoho komplikací opět zorganizovat mezinárodní soutěž ve fitness a kulturistice 2020 IFBB Diamond Cup Prague. Nově pod záštitou Hlavního města Prahy proběhne v neděli 4. října. 

„Neskutečně se těšíme, že si zazávodíme doma, před našim publikem a rodinami, ta odmlka byla bezprecedentně dlouhá,“ přiznává organizátor a zároveň závodník v kategorii MASTER MEN’S PHYSIQUE Roman Hajabáč.

Závody v elitních kategoriích – bodyfitness, bikini-fitness, fitness physique, bodybuilding, kulturistika byly rozšířeny o kategorie juniorů a profesionálů Men Open a Bikiny Pro, což je nejvyšší světová úroveň závodů.

„Juniorská kategorie je skvěla věc, protože si mladí kluci mohou naostro vyzkoušet závody, navíc se mohou účastnit i závodů v kategorii mužů. Z těchto zkušeností mohou v budoucnu těžit. K tomu se letos zúčastní závodníci v kategoriích Men Open a Bikini pro. Divácký zájem o tyto kategorie je enormní, protože je to to nejlepší, co na světě je,“ představuje letošní novinky Hajabáč.

Ve hře budou opět body do světového žebříčku 2020 IFBB World Ranking a 28 IFBB Elite Pro Cards. Garancí nejvyšší mezinárodní prestiže soutěže je přislíbená přítomnost prezidenta IFBB Rafaela Santonji, který stojí v čele organizace od roku 2006.

Veškeré plány a předpoklady pro letošní ročník musely jít stranou, klíčová je pro organizátory samotná možnost prestižní mezinárodní závody znovu do kongresového sálu hotelu Hilton přivézt. „Příprava Diamond Cupu 2020, když jsme do 23.září zažili výměnu ministra zdravotnictví, změnu podmínek a omezeni, byla neskutečně složitá a stresující. Nicméně jsme vydrželi do poslední chvíle a uklidnilo nás, že naše mnohaměsíční snaha nevyjde vniveč,“ popisuje obavy organizátorů Roman Hajabáč.

Nesmíme opomenout zmínit i restrikce omezující závodníky. Koronavirová situace zkomplikovala nejen cestování, ale i samotnou přípravu, kdy byl na jaře omezen, respektive zakázán přístup do posiloven.

„Prozatím máme potvrzenu účast závodníků z 12 států, což je skvělé, když si vezmeme, co musí v současnosti podstupovat, aby měli šanci soutěžit,“ dodává Hajabáč.  

Soutěž se bude premiérově konat pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy. Kvalitu projektu IFBB Diamond Cupu také potvrzuje podpora tradičních partnerů jako jsou společnosti Carollinum, Advantage cars, Roonie nebo Eastlabs. Nově k výčtu přibyly RedBull, Noxa funds, Gym 365, Extrifit, Magic planet.

Prvotním podnětem organizace Diamond Cupu byla myšlenka zdravé životosprávy a disciplíny napříč věkovými kategoriemi, zároveň možnost přiblížit českému publiku samotnou tématiku fitness a kulturistiky. Loňský 2019 IFBB Diamond Cup byl při svém nultém ročníku vyprodaný a byl oceněn mnoha přítomnými profesionály. Organizátoři si pochvalovali obrovské zlepšení image fitness a kulturistiky jako sportu v očích veřejnosti, i směrem ke sponzorům a potenciálním partnerům. 

Lístky distribuuje síť Ticketportal.


Tip na procházku: První prezident bydlel v Praze 1 na sedmi místech

6. ledna 2021 v 10:01

Rodina našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka bydlela v Praze na celkem deseti adresách. Od roku 1882, kdy Masaryk do Prahy přišel, až po nastěhování na Pražský hrad, vystřídal se svými nejbližšími deset bytů. Z toho se na území dnešní Prahy 1 nachází sedm adres.

Kam za betlémy v Praze 1: Bazilika Nanebevzetí Panny Marie

23. prosince 2020 v 19:32

Po pádu komunismu a vrácení kláštera premonstrátům vytvořil Strahovský betlém na prosbu opata Michaela Pojezdného Jan Florian (1921–2007).

Čtvrté Adventní trhy na Kulaťáku

18. prosince 2020 v 08:58

V sobotu 19. prosince vás čekají čtvrté Adventní trhy na Kulaťáku, které jsou zároveň poslední v tomto roce.

Praha 11: Pátek v Chodovské tvrzi

18. prosince 2020 v 06:44

Na nádvoří Chodovské tvrze můžete navštívit vánoční trh, od 19 hodin uslyšíte Rybovu Českou mši vánoční, kterou bude vysílat on-line na facebooku Chodovská tvrz, KC Zahrada a radnice Prahy 11.

Do Chodovské tvrze zve Praha 11

17. prosince 2020 v 19:41

Na nádvoří Chodovské tvrze probíhá až do neděle vánoční trh. Svým nákupem můžete podpořit Fond ohrožených dětí Klokánek, nebo neziskové organizace Bona a Okamžik.

Umělci hledají cesty pro performance i v omezených podmínkách

11. prosince 2020 ve 14:52

Výstava mladých umělců Cosmos probíhá do konce týdne v Grottě v Halíčkových sadech, známých jako Grébovka.

Další články
Nahoru