dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
200 kilometrů bez cestujících: V Praze bude před návratem do Německa jezdit žlutočerná tramvaj
Tramvaj během modernizace. Foto: DPP

200 kilometrů bez cestujících: V Praze bude před návratem do Německa jezdit žlutočerná tramvaj

Obyvatelé a návštěvníci Prahy se mohou v následujících týdnech setkat v ulicích hlavního města se žlutočernou tramvají KT8. Tramvaj, která je majetkem německé společnosti Strausberger Eisenbahn GmbH Strausberg, byla v Praze modernizována a nyní probíhá poslední kolo zkoušek před jejím návratem do Německa.

Tramvaj KT8D5.RN2S se dočkala kompletní generální opravy, v jejíž rámci získala například novou energeticky úspornou elektrickou výzbroj a pro vyšší komfort cestujících byl vložen nízkopodlažní střední článek.

zlutocerna-tramvaj-kt8-nahled Testovací jízdy této tramvaje se za účasti zástupců německého Drážního úřadu a majitele uskuteční od dneška do čtvrtka. Následně do 24. října proběhne konečná montáž jednotlivých prvků a zkušební provoz bez cestujících, v rámci kterého musí tramvaj najet v pražských ulicích minimálně 200 kilometrů.

Tramvaj se zpět do Německa vrátí na konci října a od listopadu se s ní již budou moci svézt cestující ve Strausbergu nedaleko Berlína.

„Předpokládáme, že náročné zkoušky v souladu s německými předpisy proběhnou úspěšně a tramvaj, která si pro svoji barvu ihned získala od německého zákazníka přezdívku Biene Maja, se vydá koncem října 2014 do Německa,“ uvedl Jaroslav Janda, vedoucí Opravny tramvají DPP, který se svým týmem zakázku realizoval.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru