dnes
Sobota - zatazeno
13°C
zítra
Neděle - jasno
14°C
pozítří
Pondělí - jasno
18°C
20. 2. 2020. Na dvojkové datum je nahlášen zvýšený počet svateb
Ilustrační foto: Freeimages.com

20. 2. 2020. Na dvojkové datum je nahlášen zvýšený počet svateb

Nadcházející únorová data se zajímavou kombinací dvojek a dvacítek podnítila na některých místech v Praze zájem snoubenců o uzavření sňatku. V metropoli je nejžádanější čtvrtek 20. února 2020.

Úřad Prahy 5 dokonce v tento den přidal jeden mimořádný oddací termín, větší zájem o toto datum projevily páry v Praze 8 nebo Praze 10. Několik svateb je naplánováno také na 22. února nebo na 29. února, který se vyskytuje pouze v přestupném roce.

V některých pražských městských částech vyšla „dvojková" data na dny, kdy se uzavírání občanských sňatků nekoná. Vyplývá to z vyjádření zástupců pražských radnic a svatebních agentur.

V Praze 5 je na 20. února naplánováno šest svateb, které se odehrají v obřadní síni, mimo ni i církevní formou, uvedla za městskou část Michaela Žalská. V osmé městské části se uskuteční podle mluvčího radnice Martina Šalka sedm svateb. „O den později, to je 21. února v běžný pátek, je svateb pět, takže lze říct, že ten čtvrteční „dvojkový' efekt způsobil nárůst," doplnil.

Na úřadu Prahy 10 se 20. února budou konat čtyři svatby a další tři zájemci mají podle mluvčího MČ Jana Hamrníka termín rezervovaný, zatím ho ale nepotvrdili.

„Určitý zvýšený zájem o ‚dvojková‘ data registrujeme, ale že by se páry o volné termíny ,přetahovaly', to se zase říct nedá," řekl dále. V Praze 3 není 20. únor oddacím dnem a podle mluvčí radnice Michaely Luňáčkové se žádní snoubenci na tento termín ani neptali.

U svatební agentury AmdenWeddings si snoubenci už loni na jaře rezervovali termín 22. února. Obřad se uskuteční v Praze na Vítkově, uvedl za agenturu Ondřej Srdínko. Úřad Prahy 6 má podle mluvčího radnice Ondřeje Šrámka nahlášené na tento den dvě svatby. V obřadní síni modřanské radnice se uskuteční jeden sňatek, řekla za Prahu 12 Olga Novotná.

Úřad Prahy 7 podle mluvčího MČ Martina Vokuše nemá „dvojková" data ani přestupný rok mezi standardními oddacími dny. Sňatek lze ale za příplatek domluvit. „Měli jsme na dané termíny několik dotazů, ale ve výsledku žádná rezervace neproběhla," doplnil.

Agentura Svatby podle Adély žádné žádosti o svatbu na únorové termíny nedostala. „Moji klienti většinou požadují klasické letní víkendové termíny," uvedla Adéla Minaříková.

Svatby se podle Srdínka letos ponesou v jednoduchém stylu, trendem budou přírodní barvy – zelená, krémová a matná bílá. „Stále častěji pořádáme svatby v přírodě, namátkou Děčínský Sněžník, Průhonický park či na louce u Třemšína. Výzdoba je pak často ze dřeva a papíru. Plast a kov jsou téměř zakázaná slova," doplnil.


Autor: Karel Netolický

Praha 1 zajistí odběry zaměstnancům radnice i svých příspěvkových organizací

2. dubna 2020 ve 23:28

Pracovníci Střediska sociálních služeb Praha 1, Nemocnice Na Františku, škol Prahy 1, které jsou v mimořádném provozu, a Úřadu MČ Praha 1 se podrobí preventivním odběrům na onemocnění COVID-19.

Ve společnosti Prahy 6 SNEO proběhne forenzní audit

2. dubna 2020 ve 20:00

Předseda představenstva a generální ředitel akciové společnosti SNEO Jan Sedláček svolal kvůli svým zjištěním v hospodaření společnosti mimořádnou valnou hromadu, tvořenou radou šesté městské části.

Další články
Nahoru