dnes
Středa - oblacno
15°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
16°C
pozítří
Pátek - oblacno
18°C
20. 2. 2020. Na dvojkové datum je nahlášen zvýšený počet svateb
Ilustrační foto: Freeimages.com

20. 2. 2020. Na dvojkové datum je nahlášen zvýšený počet svateb

Nadcházející únorová data se zajímavou kombinací dvojek a dvacítek podnítila na některých místech v Praze zájem snoubenců o uzavření sňatku. V metropoli je nejžádanější čtvrtek 20. února 2020.

Úřad Prahy 5 dokonce v tento den přidal jeden mimořádný oddací termín, větší zájem o toto datum projevily páry v Praze 8 nebo Praze 10. Několik svateb je naplánováno také na 22. února nebo na 29. února, který se vyskytuje pouze v přestupném roce.

V některých pražských městských částech vyšla „dvojková" data na dny, kdy se uzavírání občanských sňatků nekoná. Vyplývá to z vyjádření zástupců pražských radnic a svatebních agentur.

V Praze 5 je na 20. února naplánováno šest svateb, které se odehrají v obřadní síni, mimo ni i církevní formou, uvedla za městskou část Michaela Žalská. V osmé městské části se uskuteční podle mluvčího radnice Martina Šalka sedm svateb. „O den později, to je 21. února v běžný pátek, je svateb pět, takže lze říct, že ten čtvrteční „dvojkový' efekt způsobil nárůst," doplnil.

Na úřadu Prahy 10 se 20. února budou konat čtyři svatby a další tři zájemci mají podle mluvčího MČ Jana Hamrníka termín rezervovaný, zatím ho ale nepotvrdili.

„Určitý zvýšený zájem o ‚dvojková‘ data registrujeme, ale že by se páry o volné termíny ,přetahovaly', to se zase říct nedá," řekl dále. V Praze 3 není 20. únor oddacím dnem a podle mluvčí radnice Michaely Luňáčkové se žádní snoubenci na tento termín ani neptali.

U svatební agentury AmdenWeddings si snoubenci už loni na jaře rezervovali termín 22. února. Obřad se uskuteční v Praze na Vítkově, uvedl za agenturu Ondřej Srdínko. Úřad Prahy 6 má podle mluvčího radnice Ondřeje Šrámka nahlášené na tento den dvě svatby. V obřadní síni modřanské radnice se uskuteční jeden sňatek, řekla za Prahu 12 Olga Novotná.

Úřad Prahy 7 podle mluvčího MČ Martina Vokuše nemá „dvojková" data ani přestupný rok mezi standardními oddacími dny. Sňatek lze ale za příplatek domluvit. „Měli jsme na dané termíny několik dotazů, ale ve výsledku žádná rezervace neproběhla," doplnil.

Agentura Svatby podle Adély žádné žádosti o svatbu na únorové termíny nedostala. „Moji klienti většinou požadují klasické letní víkendové termíny," uvedla Adéla Minaříková.

Svatby se podle Srdínka letos ponesou v jednoduchém stylu, trendem budou přírodní barvy – zelená, krémová a matná bílá. „Stále častěji pořádáme svatby v přírodě, namátkou Děčínský Sněžník, Průhonický park či na louce u Třemšína. Výzdoba je pak často ze dřeva a papíru. Plast a kov jsou téměř zakázaná slova," doplnil.


Autor: Karel Netolický

Odloženo: První Veřejné fórum Prahy 11

Dnes ve 12:42

Radnice Prahy 11 první Veřejné fórum naplánovala a připravila na 8. října do Komunitního centra Matky Terezy. S ohledem na vývoj epidemiologické situace a vládní omezení pro vnitřní akce radnice konání akce odkládá.

Praha 5: Uzavření úřadu pro veřejnost z důvodu konání voleb

28. září 2020 ve 20:32

Úřad městské části Praha 5 bude v pátek 2. října z důvodu konání voleb do Senátu Parlamentu ČR pro veřejnost uzavřen.

Úřad městské části Praha 6 omezí provoz

28. září 2020 v 10:17

Z důvodu voleb do Senátu PČR bude v pátek 2. a 9. října omezen provoz budovy Úřadu městské části Praha 6, včetně detašovaných pracovišť.

Praha 13 upozorňuje na zákaz vstupu do údolí Motolského potoka

26. září 2020 v 11:21

Až do konce října je ve vybraných dnech od 19 do 7 hodin ráno následujícího dne uzavíráno údolí Motolského potoka z důvodu plánovaného odstřelu prasete divokého.

Praha 8 ušetří osm milionů na energiích, nakoupila je na komoditní burze

26. září 2020 v 08:26

Praha 8 a její příspěvkové organizace sníží v příštích dvou letech náklady na energie o 8 milionů korun. Plyn byl nakoupen v srpnu a elektřinu o měsíc později na Českomoravské komoditní burze Kladno za ceny, které jsou v průměru o 31 procent nižší než letošní. V rámci centrálního nákupu elektřiny...

Další články
Nahoru