Dnes Úterý - oblacno 16°C
Zítra Středa - polojasno 16°C
Úterý 20. 4. 2021
Svátek má Marcela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
20. 2. 2020. Na dvojkové datum je nahlášen zvýšený počet svateb
Ilustrační foto: Freeimages.com

20. 2. 2020. Na dvojkové datum je nahlášen zvýšený počet svateb

Nadcházející únorová data se zajímavou kombinací dvojek a dvacítek podnítila na některých místech v Praze zájem snoubenců o uzavření sňatku. V metropoli je nejžádanější čtvrtek 20. února 2020.

Úřad Prahy 5 dokonce v tento den přidal jeden mimořádný oddací termín, větší zájem o toto datum projevily páry v Praze 8 nebo Praze 10. Několik svateb je naplánováno také na 22. února nebo na 29. února, který se vyskytuje pouze v přestupném roce.

V některých pražských městských částech vyšla „dvojková" data na dny, kdy se uzavírání občanských sňatků nekoná. Vyplývá to z vyjádření zástupců pražských radnic a svatebních agentur.

V Praze 5 je na 20. února naplánováno šest svateb, které se odehrají v obřadní síni, mimo ni i církevní formou, uvedla za městskou část Michaela Žalská. V osmé městské části se uskuteční podle mluvčího radnice Martina Šalka sedm svateb. „O den později, to je 21. února v běžný pátek, je svateb pět, takže lze říct, že ten čtvrteční „dvojkový' efekt způsobil nárůst," doplnil.

Na úřadu Prahy 10 se 20. února budou konat čtyři svatby a další tři zájemci mají podle mluvčího MČ Jana Hamrníka termín rezervovaný, zatím ho ale nepotvrdili.

„Určitý zvýšený zájem o ‚dvojková‘ data registrujeme, ale že by se páry o volné termíny ,přetahovaly', to se zase říct nedá," řekl dále. V Praze 3 není 20. únor oddacím dnem a podle mluvčí radnice Michaely Luňáčkové se žádní snoubenci na tento termín ani neptali.

U svatební agentury AmdenWeddings si snoubenci už loni na jaře rezervovali termín 22. února. Obřad se uskuteční v Praze na Vítkově, uvedl za agenturu Ondřej Srdínko. Úřad Prahy 6 má podle mluvčího radnice Ondřeje Šrámka nahlášené na tento den dvě svatby. V obřadní síni modřanské radnice se uskuteční jeden sňatek, řekla za Prahu 12 Olga Novotná.

Úřad Prahy 7 podle mluvčího MČ Martina Vokuše nemá „dvojková" data ani přestupný rok mezi standardními oddacími dny. Sňatek lze ale za příplatek domluvit. „Měli jsme na dané termíny několik dotazů, ale ve výsledku žádná rezervace neproběhla," doplnil.

Agentura Svatby podle Adély žádné žádosti o svatbu na únorové termíny nedostala. „Moji klienti většinou požadují klasické letní víkendové termíny," uvedla Adéla Minaříková.

Svatby se podle Srdínka letos ponesou v jednoduchém stylu, trendem budou přírodní barvy – zelená, krémová a matná bílá. „Stále častěji pořádáme svatby v přírodě, namátkou Děčínský Sněžník, Průhonický park či na louce u Třemšína. Výzdoba je pak často ze dřeva a papíru. Plast a kov jsou téměř zakázaná slova," doplnil.


Autor: Karel Netolický

Provoz radnice Prahy 2 bez omezení

Dnes v 10:53

Od úterý 20. dubna se Úřad městské části Praha 2 vrací do obvyklého provozu.

Před ruskou ambasádou se sešlo zhruba sto demonstrantů

18. dubna 2021 v 16:43

Přes sto demonstrantů se dnes odpoledne sešlo před budovou ruské ambasády v Praze a provolávalo Rusku hanbu. Demonstranti tak reagovali na důvodné podezření, že do výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích v roce 2014 jsou zapleteni ruští agenti.

Do soutěže Adapterra Awards je přihlášeno 101 projektů zlepšujících klimatickou situaci

17. dubna 2021 v 11:25

Do třetího ročníku soutěže Adapterra Awards, která hledá inspirativní projekty na zvládání dopadů klimatické změny, jako jsou zhoršující se sucho, horko nebo přívalové deště, je přihlášeno celkem 101 projektů. Mezi nimi je 19 řešení z hlavního města. Přihlášky posoudí odborná porota, ty nejlepší...

Veřejnost může ovlivnit budoucí podobu Jarovské třídy

17. dubna 2021 v 10:36

Jarovská třída má propojit území Žižkova směrem na východ k Českobrodské ulici a budoucímu Městskému okruhu a odlehčit dopravu stávajících přetížených komunikací. Praha 3 chce získat podněty a požadavky zejména místních obyvatel, na jejichž základě vznikne finální podoba studie...

Farmářské trhy na náplavce v sobotu nakonec nebudou

16. dubna 2021 ve 21:29

Farmářské trhy, které na podskalské náplavce v Praze pořádá spolek Archetyp, se zítra konat nebudou, i když to bylo po skončení nouzového stavu v plánu.

Praha 1 rozdělila dotace na podporu kulturních, sportovních a volnočasových projektů

16. dubna 2021 ve 21:04

Více než jedenáct milionů korun – přesně pak 11,34 milionů korun – takovou částkou Praha 1 podpoří divadelní projekty, vizuální umění, hudbu, literaturu, projekty, které přispějí k ochraně jejího kulturního dědictví, kroužky, volnočasové organizace pro děti a mládež anebo třeba specializované...

Praha 4 znovu poskytne slevy na nájmech

16. dubna 2021 v 09:45

Praha 4 poskytne další slevy podnikatelům za měsíce březen a duben. Návrh ve středu 14. dubna schválila Rada městské části Praha 4. Jde již o čtvrtou vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie.

V Praze 11 zasedne Komise pro životní prostředí

16. dubna 2021 v 09:05

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 19. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova.

Další články
Nahoru