dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C

160 podpisů na petici požadující odvolání vedení SPŠ Třebešín

Petici požadující odvolání vedení Střední průmyslové školy na Třebešíně v Praze 10 podepsalo za prvních 24 hodin od jejího zveřejnění již 160 petentů.  

Mezi nimi jsou rodiče studentů této školy, bývalí absolventi nebo současní studenti popisující také stav na škole. Petice poběží do konce tohoto týdne, poté bude předána zřizovateli školy, tedy pražskému magistrátu.

„Jsem absolvent této školy z roku 1992. V této době byla škola Na Třebešíně velmi, ale velmi prestižní a dostat se tam bylo velmi těžké. Nyní na tuto školu chodí mé dítě, a to co vídám na třídních schůzkách, je totálně pod úroveň všeho. Co mám informace, o šikaně se vědělo veřejně, ale nikdo nic neřešil,” píše v diskusi u petice jeden z petentů.

„Syn do této školy chodí, a proto se mě situace velmi dotýká. Vytvořme precedens pro podobné případy, nesmí se to odehrát do ztracena, ať padnou tvrdé tresty. Tento případ by měl vyvrcholit tvrdým potrestáním všech, kteří na šikaně nesou svůj díl viny,” píše další.

Petice je zde: http://www.petice24.com/otesny_pipad_ikany_-_sp_tebein_praha10#form

„Jako zástupce zřizovatele nemohu reagovat pouze na základě zpráv, které se objevily v médiích. Než přistoupíme ke konkrétním opatřením, je nutné si utvořit na základě závěrů všech probíhajících a iniciovaných šetření jasný a co nejvíce objektivní obraz o tom, co se na škole odehrálo,“ uvedl už v úterý náměstek primátorky Petr Dolínek.

Odbor školství a mládeže Magistrátu hlavního města Prahy si podle něj neprodleně po zjištění informace o šikanování vyžádal kompletní podklady související s celým případem od školy a současně i vyjádření dosavadního ředitele, který je v současné době v pracovní neschopnosti. Dále se obrátil se žádostí o provedení šetření na Českou školní inspekci a na Oblastní inspektorát bezpečnosti práce.

„Současně podle našich informací probíhá šetření orgánů činných v trestním řízení, které jediné může zjistit, zda zde existuje příčinná souvislost mezi chováním žáků a úmrtím pedagožky,“ vysvětluje Dolínek.


Pražská ČSSD bude na konferenci 19. ledna volit nové vedení

Dnes v 11:28

Rozhodl o tom včera krajský výkonný výbor. ČSSD v Praze 6 podle informací ČTK bude chtít navrhnout na předsedu v Praze poslance a primátorčina náměstka Petra Dolínka. Na lednové krajské konferenci bude ČSSD volit také delegáty na únorový sjezd strany.

Základní kapitál DPP se zvýší o půl miliardy

Dnes v 11:20

Základní kapitál pražského dopravního podniku (DPP) se zvýší z dosavadních 30,726 miliardy na 31,24 miliardy korun. Navýšení se uskuteční nepeněžitou formou.

Peníze na nový autobus do Kamerunu

Dnes v 11:09

Praha poskytne 600 000 korun na nákup nového autobusu, který pražská zoo používá v programu ochrany goril nížinných v Kamerunu.

Piráti rozdali v Sherwoodu 150 teplých gulášů

Dnes v 10:38

V neděli v podvečer uspořádali Piráti před Hlavním nádražím v Praze rozdávání teplých gulášů. Ty byly zaplaceny z odměn pražských zastupitelů, kteří se stali poslanci. Po zvolení oznámili, že věnují své zastupitelské odměny ve prospěch nejpotřebnějším. V charitativních akcích budou pokračovat,...

Sobota: Pravý bleší trh na lodi AVOID

Dnes v 07:58

V sobotu 25. listopadu v 9:00–15:00 hodin se můžete věnovat hledání staronových pokladů na Pravém bleším trhu.

Všichni malí nakladatelé aneb Knižní vánice

Dnes v 07:22

Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné přátelské atmosféře. Popáté se koná v zimě, 9. a 10. prosince od 10 do 20 hodin v prostoru Studia ALTA v Holešovicích.

Zmlátil bývalou partnerku před jejich dětmi

Včera ve 23:20

V neděli odpoledne volala oznamovatelka na linku 156, že v jednom z bytů v Dejvicích byla napadena žena bývalým druhem, se kterým žije ve  společné domácnosti společně s jejich dětmi.

Předvánoční setkání v Galerii Bijoux Nemesis

Včera ve 21:33

Tradiční předvánoční setkání a vernisáž obrazů výtvarnice Hanky Poláchové ve čtvrtek 30. listopadu v 17 hodin. Večer zahájí zpěvák Bohuš Matuš.

Ve Strakově akademii se konalo 20. zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže

Včera v 16:01

V sídle Úřadu vlády ČR zasedl dnes ke svému jubilejnímu dvacátému jednání Národní parlament dětí a mládeže. Shodl se například na požadavku zavedení samostatné pozice dětského ombudsmana či na pravidelném seznamováni se s řešením krizových situací. Na úvod zasedání pozdravil členy parlamentu také...

Muž po zásahu elektrickým proudem

Včera v 15:55

V pátek 17. listopadu vyjížděla autohlídka městské policie z Prahy 1 do Hybernské ulice, odkud byl hlášen úraz stavebního dělníka elektrickým proudem. Muž ležel v suterénu domu a nejevil známky života.

Další krátké zprávy
Nahoru