dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Volby 2013

Dva týdny běžela Prahou, dnes doběhla do Poslanecké sněmovny

Předvolební kampaň vrcholí a strany dělají vše možné i nemožné, aby voliče přesvědčili, že právě jejich kandidáty mají zvolit a poslat do poslaneckých lavic. Někteří kandidáti se do toho pustili sami s velkou vervou. Jednou z takových je i jedna z nejmladších kandidátek TOP 09 v Praze, Markéta Adamová. Před 15 dny začala s během do Poslanecké sněmovny. Zrovna dnes tento běh vyvrcholil symbolicky právě před budovou sněmovny na Malé Straně.

Markéta Adamová je radní pro sociální oblast a evropské fondy na Praze 8. Právě z Prahy 8, z Thomayerových sadů, před patnácti dny odstartovala svůj dlouhý běh.

Každý den pak proběhla jednu městskou část – od Prahy 15 až po Prahu 1. Celkově uběhla 80 km. Kampaň ve smyslu předvolebního hesla TOP 09 nazvala „Víme, kam běžíme“ a o jednotlivých etapách podrobně informovala na svém facebookovém profilu.

„Spojit běh a rozdávání volebních materiálů mi od počátku přišlo jako dobrý a neotřelý nápad. Přidalo se celkově na třicítku dobrovolníků, kteří se přidali na jednotlivé etapy. Lidé reagovali vesměs velmi pozitivně, občas jsme se setkali i se zajímavými dotazy, jako například jestli to děláme zadarmo a z přesvědčení,“ prozradila své dojmy Adamová.

V úterý se navíc připojila k Běhu proti totalitě, který vedl z Albertova na Národní třídu a kde asi stovka lidí v bílých tričkách pokojně vyjádřila své obavy z rostoucího vlivu KSČM a jejich preferencím. Akci podpořili i Jiří Menzel nebo Oldřich Navrátil.


Další články
Nahoru