dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská politika

140 milionů korun pro malé a střední podnikatele

Zastupitelstvo hlavního města Prahy rozhodlo na dnešním jednání o rozdělení evropských dotací pro malé a střední podnikatele. Praha tak rozdělí více než 140 milionů korun na rozvoj podnikání v hlavním městě.

Bylo předloženo 133 projektů s celkovými způsobilými výdaji 696,27 mil. Kč, což značně převyšuje alokaci výzvy. Projekty podané v rámci 12. výzvy Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost prošly několika fázemi procesu hodnocení a právě jejich schválení ze strany Zastupitelstva je posledním krokem k úspěšnému získání dotací.

„Naším cílem je podporovat podnikatele tak, aby vyvíjeli inovační aktivity směřující k novým a lepším technologiím, aby vytvářeli vysoce kvalitní a konkurenceschopné výrobky a služby, zvyšovali efektivitu výroby a hledali nové distribuční cesty,“ uvádí radní Eva Vorlíčková, která zodpovídá za agendu evropských fondů na pražské radnici.

Celkově tak bude podpořeno 35 projektů, kterým evropské peníze umožní například zakoupení nejnovějších lékařských technologií, modernizaci a inovaci tiskařských i filmových zařízení, pořízení potřebného softwarového vybavení a mnoho dalších, velmi potřebných a podnikání usnadňujících náležitostí.

Podrobný přehled podpořených projektů mohou zájemci nalézt na webových stránkách www.oppk.cz.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru