dnes
Pátek - obcasny-dest
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C

Třináctá výzva Operačního programu Praha Konkurenceschopnost

Rada hl. města Prahy odsouhlasila vyhlášení 13. výzvy Operačního programu Praha Konkurenceschopnost, která je zaměřena na dvě oblasti, konkrétně na revitalizaci a ochranu území a na rozvoj a dostupnost ICT služeb.

Praha tak finišuje s čerpáním evropských dotací v rámci Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost, který umožňuje financování projektů v aktuálním programovém období 2007 – 2013 z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

„V rámci revitalizace a ochrany území mohou žadatelé podat projekty zaměřené na revitalizaci ploch s ekologickou zátěží, revitalizaci poškozených a nevhodně využívaných zelených a vodních ploch, na obnovu nevyužívaných historicky cenných objektů a areálů, výstavbu protihlukových pásů zeleně a další aktivity, které jsou přesně specifikovány v textu výzvy, která je dostupná na webových stránkách www.prahafondy.eu,“upřesňuje Patricia Tiso Ferulíková, ředitelka Odboru evropských fondů pražského magistrátu.

Druhou oblastí, ve které budou moci zájemci žádat o evropské peníze, je výše zmíněná dostupnost a rozvoj ICT služeb. V tomto případě musí být podané projekty zaměřené na rozvoj telekomunikačních sítí pro pevný i mobilní vysokorychlostní přístup, rozvoj e-služeb městské správy a na stimulaci využívání internetových služeb.

„Pro oblast revitalizace a ochrany území jsme vyčlenili částku 350 milionů korun, pro oblast ICT 75 milionů korun. Projekty je možné podávat nejpozději do 31. března 2014. Pro žadatele připravujeme také sérii seminářů, které by měly usnadnit žadatelům zpracování projektových žádostí,“ dodává Patricia Tiso Ferulíková.


Videomapping na Werichově vile

Včera v 19:26

Vánoční setkání před Werichovou vilou zítra, 15. prosince v 18:30. Pětiminutový průřez historií vily v podobě videomappingu na průčelí domu uvidíte v 18:45, 19:45 a 20:45.

Chyba strojvedoucího omezila na dvě hodiny provoz vlaků na Masarykově nádraží

Včera v 18:37

Dnes po patnácté hodině projel strojvedoucí vlaku společnosti KŽC návěstidlo zakazující další jízdu. Nikdy nebyl zraněn.

Praha posiluje svoji protidrogovou politiku

Včera v 17:36

Rada hlavního města Prahy schválila tento týden v úterý návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí finanční dotace 490 tis. korun na projekty Protidrogové politiky hl. m. Prahy. 

Maminka si musela na toalety v obchoďáku pro nezletilou dcerku. Nebyla v hezkém stavu

Včera v 15:55

Strážníci nalezli v obchodním domě na Vinohradech opilou nezletilou dívku. Se dvěma promile skončila v péči záchranářů. Celou věcí se budou dále zabývat pracovníci sociálky.

Magistrát i letos uspořádal Vánoční jarmark

Včera ve 13:54

Vánoční jarmark – již tradiční a opět vydařený – se konal ve středu 13. prosince ve Škodově paláci. Návštěvníci i zaměstnanci úřadu doslova obsypali prodejní stánky s vánočními dekoracemi, dárkovými i praktickými předměty, květinami, šperky a sladkými i slanými...

Rada odsouhlasila dotace pedagogicko-psychologickým poradnám

Včera ve 12:37

Rada Prahy posvětila návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka na uvolnění finančních prostředků z rozpočtu na protidrogovou politiku v celkové výši 309 000 korun na projekty specifické primární prevence pedagogicko-psychologických poraden. 

Ceny pohonných hmot se v Praze měnily jen nepatrně

Včera ve 12:33

Litr benzinu zdražil o haléř a prodává se nyní průměrně za 31,14 koruny, nafta zase o haléř zlevnila na 30,21 Kč/l.

Praha 3 zve na Předsilvestrovské Trhy na Jiřáku

Včera v 07:49

Předposlední den v roce 2017 se můžete těšit na Trhy na Jiřáku od 8 do 14 hodin. 30. prosince vám zahraje oblíbená tržní kapela LoveSong Orchestra.

Sobotní procházka Olšanskými hřbitovy

Včera v 07:47

Na tomto hřbitově leží nejen mnoho známých a významných osobností české historie, ale můžete zde i obdivovat mistrovská díla tzv. funerálního umění.

Pamětní deska Haně Epsteinové

Včera v 07:26

Městská část Praha 2 odhalí pamětní desku vychovatelce židovských dětí, která byla zavražděna v koncentračním táboře.

Na výstavu´Václavák´ se chystá i zakladatel Semaforu Jiří Suchý

13. prosince 2017 v 17:58

Na Václavském náměstí je až do konce roku k vidění ojedinělá velkoformátová výstava ´Václavák´, která připomíná dějiny tohoto prostoru. V noci nasvícené panely ukazují unikátní historické i současné fotografie a kresby, které doplňují citace související s Václavským náměstím. Součástí jsou také...

Požár přístřešku v Jinonicích

13. prosince 2017 v 17:41

Hasiči dnes v 11:45 zasahovali u požáru dřevěného provizorního přístřešku v Tichnově ulici v Jinonicích. Požár se částečně rozšířil na okolní porost.

Další krátké zprávy
Nahoru