Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - bourky 17°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dětská PrahaLetní Praha

1000 mil Československých 2021

12. 8. 2021
Opletalova ulice, Praha 1,
Sto dvacet jedna nablýskaných veteránů opět vyjede 12. srpna na trasu soutěže 1000 mil československých. Letošní ročník doplní doprovodný program pro veřejnost v místě startu v Opletalově ulici před Autoklubem ČR v Praze 1 i před Národním technickým muzeem, kde soutěž v sobotu 14. srpna končí.

Start proběhne ve čtvrtek 12. srpna v Opletalově ulici před budovou Autoklubu ČR mezi 6. a 7:40. Vozidla je možné obdivovat na stejném místě již při přejímce ve středu 11. srpna od 14 do 19 hodin.

Skvosty automobilové historie vyrobené do roku 1939 budou soutěžit v 6 kategoriích podle obsahu motoru (kategorie do 750 cm³, do 1100 cm³, do 1500 cm³, do 2000 cm³, nad 2000 cm³ a hosté) ve 3 etapách.

Ve čtvrtek soutěžní posádky vyrazí na 1. etapu na trase Praha-Bratislava, v pátek se koná slovenská část soutěže a v sobotu 14. srpna závěrečná etapa Bratislava-Praha, která končí před Národním technickým muzeem v Praze na Letné mezi 17. a 19. hodinou.

Doprovodný program:
Přejímky vozidel a start soutěže proběhnou v Opletalově ulici před klubovým domem Autoklubu ČR.  Stejně jako tomu bylo ve třicátých letech minulého století se ve středu 11. srpna od 14.00 hodin ulice postupně zaplní vozidly a promění v soutěžní depo. Pro diváky bude připraven bohatý doprovodný program, živá dobová hudba, stánek ŠKODA, divácká soutěž o víkend s vozem ŠKODA, komentované rozhovory s účastníky soutěže a možnost občerstvení.

Ve spolupráci s Národní pedagogickou knihovnou J. A. Komenského bude pro děti připraven program „Buď jako Eliška!“, která nejmenším přiblíží legendární Elišku Junkovou, její úspěchy, odhodlání a výjimečnou odvahu. V 17.30 hod proběhne ve Smetanově sále klubového domu módní přehlídka dobových kostýmů Vlaďky Dobiášové.

Soutěž končí v sobotu 14. srpna před Národním technickým muzeem v Praze na Letné.  Tento atraktivní závěr s dojezdy soutěžích vozidel letos doplní pro fanoušky z řad veřejnosti doprovodný program spojený s hudbou a občerstvením. Pro děti ve věku 3 až 6 let je připraven první ročník závodu „100 metrů pražských“ na autíčcích z dílny Czech Pedal Cars. Na všechny malé účastníky čeká odměna a na vítěze sportovní trofej. Jedno z krásných retro modelů autíček bude věnováno Fondu ohrožených dětí pro pražský Klokánek.

Starší děti si budou moci vyzkoušet vzdělávací aktivity Národního technického muzea. Díky funkčním modelům poznají, jak funguje spalovací a parní motor, jak se vyrábí a uchovává energie a mnoho dalšího. Konat se budou komentované prohlídky muzea. Pro dospělé je opět připravena divácká soutěž o víkend s automobilem Škoda.
Autor: TZ, red

Vycházka po Malostranském hřbitově

Dnes ve 12:17

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou vycházku po Malostranském hřbitově, která se koná v sobotu 2. července od 14 hodin. Sraz je u náhrobku biskupa Leopolda Thuna-Hohensteina.

Za jedničku z přírodovědy do zoo za korunu

Dnes v 11:23

Konec školního roku oslaví dětští návštěvníci v Zoo Praha. Již tento čtvrtek, 30. června, budou mít děti do patnácti let s jedničkou z přírodovědných předmětů vstup za 1 korunu. 

Výstava 48 Portraits v pražské Karpuchina Gallery

Dnes v 07:46

Karpuchina Gallery, progresivní galerie současného umění, která sídlí v Rybné 22 v centru Prahy, od 23. června do 14. srpna vystavuje soubor s názvem 48 Portraits. Jde o 48 portrétů, na nichž kontroverzní umělec The Wa zachytil opuštěné psy z útulků.

Tradiční Francouzský trh letos již po patnácté

Dnes v 07:35

Ani letos v létě nebudou na pražské Kampě chybět tradiční Francouzské trhy. Festival proběhne od 12. do 17. července a návštěvníci se mohou těšit na vybrané pochoutky z francouzské kuchyně, vynikající šumivá vína, řadu hudebních vystoupení a také na bohatý doprovodný program pro nejmenší...

Prosecká zastaveníčka zvou na poslední červnový koncert

Včera ve 21:46

Další z Cyklu komorních koncertů Prahy 9 v úterý 28. června v Parku Přátelství. Začátek je v 18 hodin, vstup volný.

Pohádka Na Dvorečku: Vojta a strašidla

Včera ve 21:12

Sedmnáctý ročník oblíbených Pohádek Na Dvorečku se koná tradičně v Obecním domě v Jandově ulici ve Vysočanech.

Festival KoresponDance zve na mezinárodní současný tanec, pohybové divadlo i nový cirkus

Včera ve 20:07

Mašiny, kabely či cívky se stanou kulisami první části mezinárodního festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance, který vstupuje do své první dekády. Jeho představení se odehrají v neobvyklém továrním prostoru Prakab Pražské kabelovny za plného...

Oslava příchodu léta na festivalu radosti

Včera v 16:34

Začátek prázdnin v Praze nabízí festival vozů Ratha yatra, kde vás čeká zpěv, tanec a vynikající jídlo zdarma.

Výstava v Praze 2: Fenomén kočka

Včera v 10:45

Od 1. července do 26. srpna se v knihovně Antonína Švehly v Praze 2 koná výstava Feomén Kočka.

Koncert: Duchovní hudba v kostele sv. Kateřiny

25. června 2022 v 10:20

V pondělí 27. června se v Praze 2 koná koncert duchovní hudby. Vstup je zdarma. Začíná v 16 hodin.

V Cross Clubu vystoupí Daniel Romano

24. června 2022 v 10:04

Country, psychedelie, folk, rock’n'roll i punk. Daniel Romano, kanadský hudebník s několika nominacemi na prestižní ceny Juno Awards a Polaris Music Prize 26. června poprvé v Praze. Jako hosté vystoupí Adrian T. Bell a americká písničkářka Carson McHone

FOK zahraje s Tomášem Klusem

24. června 2022 v 07:58

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK vystoupí s Tomášem Klusem v jeho orchestrálním projektu Klusymfonie. Písničkář se spojil se symfonickým tělesem a nabídne svému publiku známé a oblíbené melodie ve zcela jiném kabátě.

Další články
Nahoru