dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
100 milionů korun zaplatí Praha za čtyřletou správu akvacentra Šutka
Šutka z ptačí perspektivy. Foto: www.sutka.cz

100 milionů korun zaplatí Praha za čtyřletou správu akvacentra Šutka

Správa a úklid pražského akvacentra Šutka vyjde v příštích čtyřech letech na bezmála 100 milionů korun. ČTK to zjistila ze smlouvy, kterou uzavřela městská správcovská firma Trade Centre s firmou Montservis. Výstavba akvacentra stála městskou pokladnu 748 milionů korun.

Do soutěže na správu a údržbu bazénu se přihlásily dvě firmy, vítěz nabídl o několik milionů nižší částku. Montservis se bude starat o provoz a čištění bazénů, wellness služby, prodej vstupenek, občerstvení, ostrahu areálu a vedení účetnictví. Získá za to zhruba dva miliony korun měsíčně.

Ve smlouvě, která je uzavřena na dobu neurčitou s šestiměsíční výpovědní lhůtou, se správce zavázal odvádět společnosti Trade Center výdělek ze vstupného a část příjmu z občerstvení a dalších služeb.

Výstavba Šutky začala v 80. letech minulého století, kvůli nedostatku peněz a restituci pozemků byly ale práce několikrát zastaveny. Plavecký areál se pro veřejnost otevřel v prosinci roku 2012.

Návštěvníkům nabízí padesátimetrový krytý bazén, vířivku, divokou řeku, dva tobogány, vodopád, relaxační bazén, dětské brouzdaliště a vodní bar s občerstvením. Pro milovníky wellness jsou v areálu k dispozici dvě finské sauny s venkovními ochlazovacími bazénky a dvoje parní lázně.

Vstupné pro dospělého je 125 korun za hodinu, senioři a studenti platí 95 korun, děti 80 korun. Pořadatelé pravidelně připravují různé akce, třeba na konci školního roku, během vánočních svátků nebo k svátku svatého Valentýna.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru