Svezte se zdarma: Celé odpoledne bude jezdit po Praze historická tramvaj s Betlémským světlem
19. prosince 2014 09:23
Betlémské světlo jako tradiční symbol Vánoc i letos dorazí do České republiky. Pro plamínek, představující přátelství, klid a mír, se i tentokrát do Vídně vypravili brněnští skauti. Putuje každoročně až z Betléma a dostává se tak do velkého množství domácností v Evropě.
Slavnostní předání Betlémského světla do rukou pražského arcibiskupa, kardinála Dominika Duky, a dalších osobností proběhne již dnes v 15 hodin v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě.
„Letos je to již 25 let, co skauti a skautky přinášejí Betlémské světlo do všech krajů v republice. Šíření tohoto symbolu klidu, přátelství a naděje se za tu dobu stalo součástí předvánočních tradic,“ popisuje význam akce pro skauty a skautky Josef Výprachtický, starosta Junáka.
Historická tramvaj převážející Betlémské světlo vyjede během sobotního odpoledne na šesti trasách. Jízdy jsou zdarma. Navíc každý, kdo si přijde k lucerničce skautů připálit svou svíčku nebo lucernu, dostane od nich k této příležitosti pamětní záložku.
Kdo si nestihne přinést domů Betlémské světlo z historické tramvaje, má možnost si jej vyzvednout ve vybraných kostelích v rámci projektu Křesťanské Vánoce. V sobotu 20. prosince pak budou skauti Betlémské světlo také předávat od 13 hodin ve skautském stánku na vánočních trzích na Náměstí Míru.
Trasa historické tramvaje s Betlémským světlem:
13.00 trasa 1: Výstaviště Holešovice – Strossmayerovo nám. – Nám. Republiky – Václavské nám. – Karlovo nám. – I. P. Pavlova – Nám. Míru – Flora – Olšanské hřbitovy (vnitřní kolej) příjezd 14.00
14.20 trasa 2: Olšanské hřbitovy – Flora – Jiřího z Poděbrad – Muzeum – I. P. Pavlova – Otakarova – Náměstí Bratří Synků (ul. Na Zámecké popř. nástupní) příjezd 14.45
15.15 trasa 3: NBS – Albertov – Karlovo nám. – Václavské nám. – Vltavská – Strossmayerovo nám. – Výstaviště Holešovice (vnitřní kolej za výstupní zastávkou) příjezd 16.00
16.30 trasa 4: Výstaviště Holešovice – Nádraží Holešovice – Palmovka (ul. Zenklova) – Invalidovna – Křižíkova – Florenc příjezd 17.00
17.30 trasa 5: Florenc – Bílá Labuť – Václavské nám. – Národní divadlo – Újezd – Anděl – Smíchovské nádraží (vnitřní kolej) příjezd 18.00
18.30 trasa 6: Smíchovské nádraží – Anděl – Újezd – Malostranská – Hradčanská – Vozovna Střešovice příjezd 19.00