Dnes Pátek - obcasny-dest 9°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 7°C
Pátek 19. 4. 2024
Svátek má Rostislav
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražská kultura

Graham Hancock: Boží mágové

Nové archeologické důkazy o existenci prehistorických civilizací od autora bestselleru Otisky božích prstů

Bestseller Grahama Hancocka Otisky božích prstů, rozsáhlé pátrání po tajemství naší minulosti a po důkazech ztracené prehistorické civilizace, vyvolal obrovské pozdvižení svou kontroverzní hypotézou. Mohla tu už dávno předtím, než vůbec začalo to, čemu říkáme „historie“, vzkvétat pokročilá civilizace, která pak zmizela v propasti zapomnění? Civilizace schopná složitých astronomických měření a nevídaných architektonických výkonů? A pokud ano, ztratila se úplně beze stopy? Nyní, o dvacet let později, přichází Hancock s pokračováním svého převratného díla naplněným zcela novými, nedávno objevenými vědeckými důkazy a archeologickými nálezy.

Ke konci poslední doby ledové před 12 800 lety se z hloubi vesmíru vynořila obří kometa a vstoupila do sluneční soustavy. Její úlomky bombardovaly naši planetu a způsobily globální katastrofu. Nejméně osm fragmentů zasáhlo severoamerickou ledovou pokrývku, zatímco další dopadly do severní Evropy. Tepelná energie, způsobená dopadem úlomků, rozpustila miliony kilometrů čtverečních ledu. Vzedmuté hladiny vod následně vyvolaly povodeň tak nesmírného rozsahu, že se vzpomínky na ni dodnes dochovaly v mýtech po celém světě.

bozi-magove-nahled Druhá série dopadů částí komety, stejně katastrofální jako ta první, nastala před 11 600 lety. Není náhodou, že Platón uvádí toto datum jako dobu zkázy a zatopení Atlantidy.

Důkazy postupně odhalované v této knize nade vši pochybnost dokládají, že v době ledové na Zemi existovala pokročilá civilizace, která byla v celosvětovém kataklyzmatu téměř kompletně zničena. Téměř. Někteří přece jen přežili. Nositelé původní moudrosti byli v pozdějších kulturách známi pod jmény Mudrcové, Boží kouzelníci, Zářící, Učitelé… Putovali světem ve svých velkých lodích a dělali vše, co bylo v jejich silách, aby uchovali a rozdmýchali jiskru uhaslé civilizace.

Usadili se na klíčových místech – v Göbekli Tepe v Turecku, v Baalbeku v Libanonu, v egyptské Gíze, ve starověkém Sumeru, v Mexiku, Peru a přepluli dokonce Pacifik, kde byla nedávno v Indonésii objevena obrovská pyramida. Tito Boží mágové za sebou všude zanechali neuvěřitelně podobné monumentální stavby, do nichž se pokusili zašifrovat své poselství. Vzpomínky na doby, kdy lidstvo přestalo žít v harmonii s vesmírem a zaplatilo za to vysokou cenu. A svoje varování pro ty, kteří přijdou po nich – pro nás. Astronomové se totiž domnívají, že jeden ohromný úlomek oné původní zkázonosné komety, asi 30 kilometrů v průměru, stále putuje sluneční soustavou a představuje nebezpečí pro Zemi. Astronomická zpráva našich dávných předchůdců varuje a tvrdí, že „velký návrat" by se mohl odehrát v naší době.

Graham Hancock se narodil 2. srpna 1950 v Edinburghu. Léta, jež formovala jeho zájmy i povahu, ale strávil v Indii, kde jeho otec pracoval jako chirurg. Na Durhamské univerzitě vystudoval sociologii a pak se dlouho živil jako novinář. Psal pro noviny The Times, The Sunday Times, The Independent, The Guardian nebo The Economist.

Je autorem mnoha knih, ale hlavně badatelem, a závěry otřásají zavedenými, zkostnatělými názory tradiční archeologie.Jeho nejslavnější knihy – Otisky božích prstů a Zrcadlo nebes – přinesly neuvěřitelné doklady toho, že pokročilá lidská civilizace na Zemi vzkvétala už mnohem a mnohem dřív, než se učíme ve školách.

Tato teorie vzbudila nečekaný poprask v řadách laické veřejnosti, i v odborných kruzích.Hancock již také napsal několik bestellerů, ve kterých románovou formou rozvíjí svou teorii o nesmírné celosvětové katastrofě, která z povrchu zemského – stejně jako z naší paměti – vymazala celou jednu epochu lidstva.Při svém pátrání po důkazech cestuje Graham Hancock po celém světě, od Severní Ameriky až po Mexiko, Peru, Turecko a další země, kde po sobě ztracená civilizace zanechala své stopy.

Na cestách natočil několik dokumentárních filmů, které mají obrovskou sledovanost a vyvolávají velké diskuse. Také proto je také častým a oblíbeným hostem živých i televizních besed a pořadů zaměřených na dávnou historii a popularizaci vědy.


Výstava: Český porcelán tří století

17. dubna 2024 v 08:00

Český porcelán tří století je vůbec první výstavou, která se pokusí ve zkratce přiblížit vývoj porcelánu vyrobeného na území Čech od jeho počátků až k dnešním dnům. Navíc expozice představí ucelenou historii českého a československého porcelánu poprvé z hlediska výtvarného vývoje, tedy...

Musica Florea objevuje raného Janáčka

17. dubna 2024 v 07:51

Co má společného Leoš Janáček a baroko? Soubor Musica Florea se představí novým koncertním programem v dubnu. Letos slavíme 170 let od narození tohoto významného skladatele a při té příležitosti se Musica Florea chopila jeho nejranějších kompozic, aby je postavila vedle skladeb z počátku italského...

Branický knižní malotrh 2024

16. dubna 2024 v 09:18

Druhý ročník knižního Malotrhu se koná v sobotu 8. června. Setkáte s nejnovějšími knihami, autory a spoustou další zábavy. Den plný knih, hudby a workshopů proběhne od 11 do 19 hodiny na Branické ulici na úrovní jejího křížení s Jiskrovou ulicí.

Koncert Prahy 2 na Bastionu

15. dubna 2024 v 15:38

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě. V úterý 23. dubna můžete slyšet seskupení hudebníků, kteří se velmi dobře zapsali na naší hudební scéně a jsou příslibem pro tento žánr.

Josef Němec – Obrazy a kresby

14. dubna 2024 v 19:14

Kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene. Právě on je spolutvůrcem výpravné knihy.

Adéla Parmová a její Shakti: Výstava odhalí temná údolí a jasné vrcholky lidské duše

12. dubna 2024 ve 03:15

Pražská umělecká scéna se připravuje na zážitek, který propojí minulost, přítomnost a budoucnost skrze vizi umělkyně Adély Parmové. Umělecká výstava „Shakti [Power of Creation & Destruction]“ zvěstuje hlubokou a osvěžující cestu do temných údolí i jasných vrcholků lidské duše. Výstava Shakti...

Dubnové Varhanní nešpory maltézských rytířů

11. dubna 2024 ve 12:21

Varhanní nešpory maltézských rytířů uslyšíte v pondělí 15. dubna od 17 hodin.

Mladí ladí jazz v Praze 2

11. dubna 2024 v 07:01 | Aktualizováno 30. listopadu -0001, 00:00

Letos už posedmé oživí Karlovo náměstí festival Mladí ladí jazz.Začíná se v 15:30 hodin.

Dagmar Filípková vystavuje v galerii Art brut

10. dubna 2024 ve 14:01

V galerii Art brut Praha v Ditrichově ulici v Praze 2 můžete navštívit výstavu Dagmar Filípkové.

Hudba bez hranic: Krása Quartet

10. dubna 2024 ve 12:57

V letošním XVI. ročníku cyklu Hudba bez hranic vystoupí 16. dubna Krása Quartet. Mladý soubor během 12 let své existence již dokázal přesvědčit pořadatele i publikum nejen špičkovou interpretací, ale i promyšlenou a pečlivě připravovanou dramaturgií a ryzím přístupem o tom, že česká kvartetní...

Běla Janoštíková zve na autorský večer

9. dubna 2024 v 05:56

Další z autorských večerů Běly Janoštíkové se koná ve středu 10. dubna od 19 hodin. Tentokrát bude program věnovaný Japonsku. Přednáška „Země vycházejícího slunce“ se koná v nově otevřené pobočce Městské knihovny v Praze na Petřinách. Vstupné je 60 korun.

Irena Durmanová: Rýhy do nitra

8. dubna 2024 v 09:17

Výstava Rýhy do nitra Ireny Durmanové je ohlédnutím za posledními deseti lety autorčiny tvorby. Irena Durmanová se v mládí věnovala ve volném čase fotografii a tapiserii a vždy inklinovala k uměleckému vyjádření. Kresbu se ale začala učit až ve svých 60 letech v ateliéru...

Symfonická Salome: Koncert k výročí narození Karla Kryla

7. dubna 2024 v 08:46

Praha 6 zve v pátek 12. dubna na mimořádnou koncertní událost, která je připomínkou nedožitých osmdesátin výjimečného básníka a písničkáře.

Další články
Nahoru